Teknoloji
Giriş Tarihi : 05-04-2022 12:18

Elon Musk hisse almasının ardından Twitter'a getireceği ilk yeniliği açıkladı

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Twitter'a getireceği ilk yeniliği açıkladı. Musk, Twitter kullanıcılarına "Bir düzenleme düğmesi ister misiniz?" şeklinde soru sorarak bir anket başlattı.

Elon Musk hisse almasının ardından Twitter'a getireceği ilk yeniliği açıkladı

Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk, popüler sosyal medya platformu Twitter'dan hisse almıştı. Musk, kişisel hesabından Twitter kullanıcılarına "Bir düzenleme düğmesi ister misiniz?" şeklinde soru sorarak bir anket başlattı. Ankette kullanıcıların çoğunun evet butonuna bastığı görülüyor.

ShiftDelete'den aktarılan bilgilere göre; Elon Musk, kendi sosyal medya oluşumunu kuracağı iddialarından günler sonra Twitter’ın yaklaşık yüzde 10’luk hisselerini satın almıştı. Musk, Twitter düzenleme butonu fikrini ortaya atarak gündeme oturdu.

Twitter’dan yaklaşık 3 milyar dolar değerinde hisse satın aldığı öğrenilen Elon Musk’ın, Twitter özelliklerine el atabileceği düşünülüyor. Tesla ve SpaceX CEO’su, paylaştığı son ankette 80,3 milyon takipçisine “Bir düzenleme butonu ister misiniz?” diye sordu.

KENDİ HESABINDAN ANKET BAŞLATTI

Twitter hisselerinin yüzde 9,2’lik bölümünü satın alarak şirketin en büyük hissedarı haline gelen Musk, bir anket başlattı. Kullanıcılara bir düzenleme butonu isteyip istemediklerini soran Musk’ın, ankete ufak bir hile karıştırması da gözlerden kaçmadı.

357793-563x359.png

1,5 milyondan fazla kullanıcı tarafından oylanan anketin yüzde 74’lük kısmı evet cevabını verdi. Ancak Musk’ın evet ve hayır diye koyduğu şıkların aslında doğru yazılmadığını belirtmek gerekiyor. Musk, amacını belirtmek için anket şıklarını kasten yanlış yazmış gibi görünüyor. (yes yerine yse, no yerine on).

Platformun en büyük hissedarı olmasına rağmen Musk’ın, Twitter’a yeni özellikler ekleme yetkisine sahip olmadığı biliniyor. Ancak Twitter kullanıcılarının yıllardır bir düzenleme butonu istediği görülüyor.

Twitter’da tweet düzenleme desteğinin olmamasının ise eski CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey’e göre haklı bir nedeni var. Dorsey açıklamasında, “Bir tweet paylaştıktan sonra başka biri bunu retweetleyebilir. Eğer bir saat sonra o tweet’in içeriğini tamamen değiştirirseniz, orijinal tweet’i retweetleyen kişiye haksızlık etmiş olursunuz” dedi.

 

KARAR

AdminAdmin