Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 05-04-2017 14:10   Güncelleme : 05-04-2017 14:10
Abone ol

En Güzel Güvercinler Menteşe’de Buluşuyor

Menteşe Belediyesi ve Muğla Güvercin Sevenler Birliği tarafından düzenlenen Geleneksel Menteşe Güvercin Festivali 09 Nisan 2017 Pazar Günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde başlıyor. Bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan festivalde, ırk özelliklerini taşıyan en bakımlı ve güzel güvercinler değerlendirilerek yarışacak.

En Güzel Güvercinler Menteşe’de Buluşuyor

Festivalin geleneksel hale geldiğini belirten Başkan Gümüş “Bir Kültür Kenti olan ilçemizin, insanları bir araya getiren, kaynaştıran etkinliklere de ihtiyacı var. Menteşe Güvercin Festivali de bu güzel etkinliklerimizden bir tanesi. En güzel güvercinlerin yarışacağı festivalde Muğla’mızın da akalı, isli, arap ve gök isimleri ile bilinen güvercinlerimizin de tanıtımını yapmış olacağız. Çevre il ve ilçelerinden çok sayıda katılımın olmasını bekliyoruz. Bu festivalin hem nesli tükenmekte olan güvercinlerimize sahip çıkmak, hem de ilçemizin tanıtımına katkı sağlamak adına çok önemli katkısı bulunuyor.” dedi.

Festival hakkında bilgi veren Muğla Güvercin Sevenler Birliği Başkanı Sefa Çolakoğlu, “Festivalimiz Belediye Başkanımız Bahattin Gümüş sayesinde geleneksel hale geldi. Çevre il ve ilçelerden de çok yoğun ilgi görüyor. Bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğimiz ve en güzel güvercinlerin renk, şekil, tip, görsellik gibi 39 kategoride değerlendirileceği yarışmada dereceye giren güvercinler, kupa ve madalya ile ödüllendirilecek. Güvercin sevenlerimiz bu güzel festivalimize bekliyoruz.”  dedi