Gündem
Giriş Tarihi : 14-03-2017 10:43
Abone ol

Engelli 2 çocuğuyla annesinin evine sığındı

Adana’nın Feke ilçesinde sobadan çıkan yangında evleri kül olan genç kadın, 3 yaşındaki engelli ikiz kızlarıyla annesinin evine yerleşti. Genç kadın, “Borçlanarak ev yaptırdık o da yandı kül oldu. Devletten yardım bekliyoruz” diyerek gözyaşı döktü..

Engelli 2 çocuğuyla annesinin evine sığındı

Adana’nın Feke ilçesinde sobadan çıkan yangında evleri kül olan genç kadın, 3 yaşındaki engelli ikiz kızlarıyla annesinin evine yerleşti. Genç kadın, “Borçlanarak ev yaptırdık o da yandı kül oldu. Devletten yardım bekliyoruz” diyerek gözyaşı döktü.
Kader Başer (25), 6 yıl önce tarım işçisi olarak çalışan Nusret Başer (38) ile evlendi. Bu evlilikten 3 yıl sonra çiftin Çilem ve Elif ismini verdikleri ikiz çocukları dünyaya geldi. Önceleri Feke’de akrabalarının evinde kalırken daha sonra para biriktirip ilçeye bağlı Paşalı Mahallesi’nde ev yapmaya karar veren Başer çifti, yaklaşık 30 bin lira da borçlanarak 2 odalı ev yaptı. Geçtiğimiz ay Zeynep Başer, çocukları ile evde otururken sobadan yangın çıktı. Yangın, daha sonra bütün odayı ve evi sardı. Başer, ikiz kızlarını kucağına alıp kendisini dışarıya attı. Çevredeki komşuların haber vermesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürdü ancak ev ve içindeki eşyalar kullanılamaz hale geldi.

"BORÇLARI ÖDEYEMEDEN EV YANDI"
Eşi ve çocuklarıyla ortada kalan Zeynep Başer, Adana’nın Seyhan ilçesi Onur Mahallesi’ndeki annesinin evine taşındı. Yangında belden aşağısı tutmayan engelli kızı Çilem ve beyninde su topladığı için sürekli kafatası büyüyen Elif’i zor kurtardığını belirten Zeynep Başer, “Sobadan yangın çıktı. Her taraf alev aldı. Çatı da yandı. Çocuklarımızın canını zor kurtardık. 2 çocuğum var. İkisinin de beyninde su toplanıyor. Birisinin belden aşağısı tutmuyor. Banyo bile yaptıramıyorum. Devletimize sesleniyorum. Yardım etmelerini istiyoruz. Karnımda bebeğim öldü. Ben kan kaybından ölüyordum. Eşim çalışmıyor. Bu çocuğa 800 TL devlet maaş veriyor onunla geçiniyoruz. Bir sürü borcumuz var. Ev yaptırmıştık onları ödeyemedik ev yandı. Devletten yardım talep ediyoruz. Evimizi yaptırsınlar” diyerek gözyaşlarına boğulup kızlarına sarıldı.
(Nuri Pir - Umutcan İşledici / İHA)