Spor
Giriş Tarihi : 18-06-2016 13:47   Güncelleme : 18-06-2016 13:47
Abone ol

Engelli atletler Avrupa'dan 7 madalya ile döndü

Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) tarafından düzenlenen 2016 IPC Atletizm Avrupa Şampiyonası’ndan Türk sporcular toplamda 7 madalya ile ayrıldı. Türkiye adına kazanılan 7 madalyanın 5'inde ise Bağcılar Belediyesi Engelli Atletizm Takımı milli sporcularının imzası vardı.

Engelli atletler Avrupa'dan 7 madalya ile döndü

İtalya’nın Grosseto şehrinde düzenlenen 2016 IPC Atletizm Avrupa Şampiyonası'nda mücadele eden ve madalya kazanan sporcuları tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, emeklerinin meyvelerini aldıklarını kaydetti.

"İNŞALLAH RIO’DA DÜZENLENECEK OLİMPİYATLARDAN DA MADALYALARLA DÖNECEKLER"

Bağcılarlı engelli sporcuların başarılarıyla gururlandıklarını ifade eden Çağırıcı, en son Katar’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda Hamide Kurt’un gümüş madalya kazandığını hatırlattı. Atletlerin İtalya’daki şampiyonadan da madalyalarla döndüklerini kaydeden Çağırıcı, "İlçemizde yıllar önce evlerinden dışarı çıkmaya dahi cesaret edemeyen engelli kardeşlerimiz, şimdi hayatın her alanında yerlerini alıyorlar. Onlar şimdi yetenekleriyle konuşuluyor." dedi. Çağırıcı, atletlerin Rio’da düzenlenecek olimpiyatlardan da başarıyla döneceklerine inandıklarını söyledi.

"ÇOK ÇALIŞARAK MADALYALARA ULAŞIYORUZ"

Milli atlet Hamide Kurt, Bağcılar ailesi olarak yeni başarılarda buluştuklarını belirterek, "Arkadaşlarımızla çok çalışıyoruz. Başarımızın özünde bu var. Arkadaşlarıma ve bana güvenen, inanan Başkanımız Lokman Çağırıcı’ya desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımızla birlikte çok çalışarak madalyalara ulaşıyoruz. Bize verilen emekleri en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz." diye konuştu. 

Dünya 2.’liği bulunan Hamide Kurt, şampiyonada 100 ve 400 metrede altın, 800 metrede de bronz madalya kazandı. Madalya kazanan bir diğer sporcu Zübeyde Süpürgeci 100 metrede 1.'liğe ulaşırken, 400 metrede ise bronz madalyanın sahibi oldu. Ayrıca 100 metre koşuda Zeynep Hacet, gülle atmada da Hamza Doğan üçüncülük elde etti.

2016 IPC Atletizm Avrupa Şampiyonası’ndan Türkiye'ye 5 madalya ile dönen Bağcılar Belediyesi Engelli Atletizm Takımı'nın milli sporcuları, Atatürk Havalimanı’nda Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, aileleri ve arkadaşları tarafından çiçeklerle karşılanmıştı.

 
CİHAN