Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 16-05-2016 00:07   Güncelleme : 16-05-2016 00:11
Abone ol

Engelliler gökyüzü ile buluştu

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Hattat Holding bünyesindeki Hema Endüstri, Dünya Engelliler Hastası kapsamında, Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi üyelerine helikopterle özel uçuş organize etti. Engeli bireyleri gökyüzüyle buluşturan bu anlamlı projenin yardımcı pilotluğunu CHP 26. dönem Milletvekili Adayı Yelda Gargun üstlendi.

Engelliler gökyüzü ile buluştu

Etkinlik hakkında bilgi veren Hema Club sorumlusu Semra Yalçın, “Her insan bir engelli adayıdır. Dolayısıyla çevremizde engelli bir insan gördüğümüzde ona acıyarak bakmak yerine ona engelini unutturacak şekilde davranmamız gerekir. Bir gün bizim de başımıza aynı durumun gelebileceğini düşünerek çevremizdeki engelli vatandaşlara yardım etmeliyiz. Hattat Holding olarak sosyal sorumluluk kapsamında Dünya Engelliler Haftası dolayısı ile Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi’ne kayıtlı 5 gencimizi alıp; Hattat Air’e ait helikopter ile gezdirmeye karar verdik” dedi. Semra Yalçın, uçuş öncesi engelli annelerine ‘Anneler Günü’ dolayısıyla birir kahve fincan takımı; basın mensuplarına da kalem hediye etti.

HATTAT AİLESİNE TEŞEKKÜR ETTİLER

Uçuş öncesi duygularını dile getiren Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi üyeleri Oğuz Kör, Muhammet Uygur, Süleyman Can, Hüseyin Tunç ve Cansu Uzun, çok heyecanlı olduklarını belirterek; bu anlamlı organizasyon nedeniyle başta Hema Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hattat ve Hema Endüstri Genel Müdürü Tunç Doğan olmak üzere tüm Hattat Holding ailesine teşekkür etti. Hema Endüstri yetkilileri daha sonra 5 engelli genç ile birlikte Hema Endüstri Helikopter pistine geçtiler. Bir süre sonra Hema Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hattat helikopter ile piste iniş yaptı. Engeli gençlerle bir süre sohbet eden İbrahim Hattat, kendilerine keyifli uçuşlar diledi.

GÖKYÜZÜNDE KUŞLAR GİBİ HÜRDÜK

Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi üyesi 5 engelli genç, Hema Endüstri yetkililerinin yardımıyla helikoptere bindirildi. Engelli gençler daha sonra Kaptan Pilot Mehmet Aksel ve Yardımcı Pilot Yelda Gargun ile birlikte Kapaklı ve Çerkezköy semalarında helikopter turu yaptılar. Helikopterde manzarayı seyreden engelli gençler, bol bol fotoğraf ve video çekmeyi de ihmal etmedi. Uçuş sonrası duygularını paylaşan gençler, “Çok güzel bir duyguydu. Gökyüzünde kuşlar gibi hürdük. Bize bu imkanı sağlayan tüm Hattat Holding ailesine teşekkür ederiz” dediler.

Çerkezköy Haber