Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 12-07-2017 14:00   Güncelleme : 12-07-2017 14:00
Abone ol

Engelsiz taksi 6 ayda 2301 vatandaşın ulaşımını sağladı

Süleymanpaşa Engelli Koordinasyon Merkezi (SEKOMER), 2017 yılının ilk 6 aylık verilerini açıkladı.

Engelsiz taksi 6 ayda 2301 vatandaşın ulaşımını sağladı

2 yıl önce kurulan SEKOMER tarafından engelli vatandaşlara destek olmak için hizmete sunulan, bir telefonla engellileri istedikleri yerden alıp istedikleri yere bırakan Engelsiz Taksi, 2017 yılının ilk 6 ayında 2301 kez engelli vatandaşlara hizmet etti.

ENGELSİZ YAŞAM KOROSU ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYOR

Çeşitli organizasyonlarla engelli vatandaşları bir araya getiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi düzenlediği piknik organizasyonlarında 140 engelli vatandaşımıza güzel anlar yaşatmayı başarırken 16 kişilik Engelsiz Yaşam Korosu ile de konser çalışmalarına devam etti.

50 ENGELLİ AİLESİNE ERZAK 52 ENGELLİ AİLESİNE DÜZENLİ SICAK YEMEK DESTEĞİ 12 VATANDAŞA ENGELLİ SANDALYESİ

İhtiyaç sahibi engelli vatandaşlarında ihtiyaçlarının karşılanmasında SEKOMER aracılığı ile öncülük eden Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, 50 aileye erzak yardımı, 52 aileye düzenli sıcak yemek ve 12 vatandaşa da engelli sandalyesi ve medikal malzeme temiz ederek destek oldu.

EŞKİNAT: “GÖREVE GELDİĞİMİZ İLK GÜNDEN BERİ ENGELLERİ ORTADAN KALDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Süleymanpaşa Engelli Koordinasyon Merkezi’nin 6 aylık performansını değerlendiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Göreve geldiğimiz ilk günden beri bütün engelleri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurduğumuz Süleymanpaşa Engelli Koordinasyon Merkezimiz bu konuda oldukça başarılı işler gerçekleştiriyor. 6 aylık performans değerlendirme raporu da bunun en güzel belgesi.” dedi.

“HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

Hizmetlerin artarak devam edeceğinin altını çizen Başkan Eşkinat; “Biz yaklaşık 200 bin nüfusa sahip büyük bir aileyiz. Engelli vatandaşlarımız en az engelsiz vatandaşlarımız kadar tüm hizmetlerimizden yararlanması gerek. Toplum olarak bir bütün, bir birlik oluşturma amacındayız. Sıfırdan başlayıp kurduğumuz Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile hizmette fark yaratıp diğer belediyelere örnek olduk. Hizmetlerimiz artarak devam edecek.” ifadelerini kullandı.