Gündem
Giriş Tarihi : 19-04-2022 13:43

Erbakan’dan AKP’ye “karneyle ekmek” tepkisi

“Ekmek kuponu” uygulamasına tepki gösteren Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan: AK Partili belediyeler vatandaşa indirimli ekmek alsınlar diye özel kupon bastırıp dağıtıyor. Milyonlarca vatandaş bir kuru ekmeğe muhtaç hale getirildi.

Erbakan’dan AKP’ye “karneyle ekmek” tepkisi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, AKP’li belediyelerin başlattığı “ekmek kuponu” uygulamasına tepki gösterdi. İktidarın yıllardır karneyle ekmek alınan, gazyağı ve benzin kuyruklarının yaşandığı dönemleri hatırlattığını söyleyen Erbakan, şimdi de kendilerinin ülkeyi aynı duruma sürüklediğini belirterek sosyal medya hesabından sırayla şu paylaşımları yaptı:

“HALK EKMEK KUYRUKLARI UZADI GİTTİ”

- “Toprak Mahsulleri Ofisi önünde ucuz ayçiçek yağı kuyrukları, Et ve Süt Kurumu önünde ucuz et kuyrukları, Halk Ekmek kuyrukları kilometrelerce uzadı gitti.

- Şimdi de “karneyle ekmek” dönemini andıran “ekmek kuponu” uygulaması dönemini yaşıyoruz. Ak Partili belediyeler vatandaşa indirimli ekmek alsınlar diye özel kupon bastırıp dağıtıyor.

- Bu uygulama karşı karşıya olduğumuz acı gerçeği yüzümüze haykırıyor, milyonlarca vatandaş bir kuru ekmeğe muhtaç hale getirildi. Gerçekten de yazık, hem de çok yazık…

“BELEDİYELER VE İKTİDAR HAYIR KURUMU HALİNE GELDİ”

-Son yıllarda belediyeler ve iktidar hayır kurumu haline geldi fakat Hükümet’in ve belediyelerin görevi hayır, hasenat işleri yapmak değildir diye hep söyledik.

-Zam yağmuruyla, fahiş vergilerle, bırakın yıllık enflasyonu, neredeyse aylık enflasyon düzeyinde, ‘cep harçlığı’ seviyesinde maaş zamları ile halk fakirleştiriliyor, sonra da fakirleşen halka hayır kurumu uygulamalarıyla devede kulak misali yardımlar yapılmaya çalışılıyor.

-Hayır,  olması gereken bu değil… Bu aziz millet buna layık değil… Yapılması gereken kaynakları faize, imtiyazlı holdinglere ve israfa aktarmak yerine, “önce millet” anlayışıyla o kaynakları millete aktarmaktır.

-Dar gelirli milyonların alım gücünü, refah seviyesini artıracak adımları atmak, halkı temel ihtiyaçlarını karşılamaktan aciz durumdan kurtarmaktır.

-Bir iktidarın asıl görevi işte budur, bedava veya indirimli ekmek dağıtmak değildir.”

NE OLMUŞTU

İlk olarak AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi “Ekmek İndirim Kuponu” ile gündeme geldi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Fırıncılar Odası arasında imzalanan protokolle vatandaşlar için ekmekte 1 liralık indirim kuponları hazırlandı. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni AKP’li Bahçelievler Belediyesi takip etti. Belediye Başkanı Hakan Bahadır bedava ekmek için "Sosyal Yardım Kuponu" dağıtmaya başlamıştı.

Odatv.com

AdminAdmin