Spor
Giriş Tarihi : 07-05-2016 17:55   Güncelleme : 07-05-2016 17:55

Ergin Ataman: Beşiktaş'taki gibi olursa Galatasaray'ı da bırakabilirim

İSTANBUL - Galatasaray Odeabank ve Türkiye A Milli Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ergin Ataman, 2012 yılında Beşiktaş'tan ayrılmasına neden olan maddi krizin Galatasaray'da da yaşanması durumunda bu görevinden ayrılabileceğini söyledi

Ergin Ataman: Beşiktaş'taki gibi olursa Galatasaray'ı da bırakabilirim
İSTANBUL - Galatasaray Odeabank ve Türkiye A Milli Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ergin Ataman, 2012 yılında Beşiktaş'tan ayrılmasına neden olan maddi krizin Galatasaray'da da yaşanması durumunda bu görevinden ayrılabileceğini söyledi. Ataman, NBA'deki oyuncu Enes Kanter'in siyasi eleştirileri ve kişiliği nedeniyle milli takıma girmeye hazır olmadığını da ifade etti.

Galatasaray Odeabank ve Türkiye A Milli Takım Baş Antrenörü Ergin Ataman, dikkat çekici açıklamalarda bulundu. CNN Türk'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına konuk olan ve spordaki tüm branşlarda bütçenin önemine dikkat çeken Ataman, 2012 yılında Beşiktaş’tan ayrılmasına neden olan maddi krizin bir benzerinin, sezon sonunda Galatasaray’da yaşanması halinde görevinden ayrılabileceğini ifade etti.

Kulüp yöneticilerinin ve özellikle başkanların Türkiye’de medyada çok fazla yer almasını da eleştiren Ergin Ataman, "İtalya'da ben çalışırken başkanlar televizyona çıkmazdı. Burada ise başkanlar ve yöneticiler transfer yapıyor. Antrenör değil başkan ve yöneticiler konuşuyor. Hiçbir başkan ya da yönetici benim soyunma odama giremez mesela. Sadece tebrik için gelebilirler. Kupayı aldığımızda sayın başkan ve iki yönetici geldi tebrik etti. Başka giremez." diye konuştu.

"DEMEK Kİ FENERBAHÇELİLER AZİZ YILDIRIM’IN YÖNETİMİNDEN MEMNUN"

Aziz Yıldırım ile aralarındaki mesele hakkındaki soruyu da cevaplayan Ataman, "Aziz Yıldırım’la geçmiş yıllarda sıkıntımız oldu. Galatasaray Kulübü antrenörü olarak, Fenerbahçe Başkanı hakkında konuşmam doğru olmaz. Ama kendisi 18 yıldır Fenerbahçe için mücadele veriyor. Her seçimde kendisi başkan seçiliyor. Demek ki Fenerbahçe taraftarı ve genel kurul üyeleri Aziz Yıldırım’ın yönetiminden memnun." açıklamasında bulundu.

"EKONOMİK SORUN YAŞAMASI HALİNDE GALATASARAY’DAN AYRILABİLİRİM"

Beşiktaş'tan ayrılış nedeni ve Galatasaray'daki durumuyla ilgili soruları da cevaplayan Ergin Ataman, "Ekonomik sorun yaşaması halinde Galatasaray’dan ayrılabilirim." diyerek, sözlerine şöyle devam etti:

"Ben hedefleri olan bir antrenörüm. Taraftar da bana olan ilgisi bununla ilgiliydi. Hedefi olmayan bir takımla yola çıkmak, kariyerinizi ve taraftarı mahveder. Biz Eurocup’ta şampiyon olacağımızın mesajını verirken, bunu hayal olarak söylemedim. 6 milyon Dolar'lık bütçeyle Euroleague’de final four oynayabiliriz diyemem. Ama 9-10 milyon Dolar'la heyecan yaratacak bir takım oluşturabilirim."

"RUSYA'DA SİYASİ DURUMLARDAN DOLAYI ÇALIŞAMAM"

Kendisine gelen transfer teklifleri hakkında da bilgiler veren Ataman, "Avrupa’dan teklif alıyorum. Transfer dönemlerinde ciddi takımlardan geçmişte, teklifler aldım. Rusya’da çalışamayız bir kere. Siyasi durumdan şu an çalışamayız. İmkansız. İtalya’nın ekonomisi çok aşağıda. İspanya var bir tek. Galatasaray ayarında İspanya’da bir tek Real Madrid veya Barcelona var. Bu iki takımdan da herhangi bir teklif almadım." dedi.

"ENES KANTER, SİYASİ ELEŞTİRİLERİ NEDENİYLE MİLLİ TAKIMA GİRMEYE HAZIR DEĞİL"

Türkiye A Milli Basketbol Takımı'nı 2016 Rio Olimpiyat Oyunları elemelerine hazırlayan Ergin Ataman, kariyerini NBA’de sürdüren Enes Kanter’in siyasi eleştirileri ve kişiliği nedeniyle milli takıma girmeye hazır olmadığını söyledi.

Enes Kanter ile ilgili soruları da cevaplayan Ergin Ataman, "Enes çok iyi bir basketbolcu. NBA'de gösterdiği performansla da bu gözüküyor." diyerek, şöyle devam etti:

"Fakat Enes, ısrarla benimle görüşmedi. İki üç kez Türkiye'de bulunduğu vakitler görüşmek istediğimi ilettim. Gerek ailesi olsun gerek menajerine bildirdim. Görüşmedi benimle bir şekilde. Gelen mesaj hep 'merak etmeyin Enes milli takıma gelecek' oldu. Son dönemlerde Enes'in sosyal medyadan siyasi bir takım mesajlar vermesi hoş bir şey değil. Çünkü hepimizin bir siyasi görüşü vardır. Ergin Ataman olarak benim de birçok siyasi görüşüm var. Ama bu görüşlerim için sosyal medyayı kullanamam ben. Ben sosyal medyayı sportif görüşlerim için kullanabilirim. Enes için de bu geçerli. Enes şuanda milli takımı temsil edemez. Teknik anlamda kastetmiyorum. Kişilik anlamında temsil edemez."

ENES KANTER'DEN SERT CEVAP

Bu arada Enes Kanter, Ergin Ataman'ın CNN Türk'te yayınlanan röportajının ardından başarılı Koç'a kişisel Twitter hesabından cevap verdi.

Ergin Ataman'a sert tepki gösteren Enes Kanter, "Ey korkak aciz! Bahane üreteceğine biraz şerefin olsa da çıkıp başımızdaki Diktatör yüzünden almaya korkuyoruz desen... Adamlık sizin gibi saray uşağı olup, boyun büküp biat eden, pakrodinlere eyvallah demekten geçiyorsa, kalsın ben almayayım." ifadelerini kullandı.
Cihan [gallery ids="50770"]
AdminAdmin