Siyaset
Giriş Tarihi : 27-02-2019 10:40   Güncelleme : 27-02-2019 10:40
Abone ol

Erkan Aydın: '31 mart’tan sonra osmangazi’de çalınacak kapınız olacak'

CHP Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan Aydın, geçtiğimiz yıl Hüdavendigar Mahallesi Karaağaç mevkiinde yaşanan sel felaketinden etkilenen Beşli ailesinin evine konuk oldu. Komşularında yoğun ilgi gösterdiği ziyarette mahalle sakinleri hala aynı korkuyu yaşadıklarını ve hala belediyenin herhangi bir önlem almamasından şikayetçi olduklarını dile getirdiler. Erkan Aydın ise belediye başkanlığında tüm sorunların üstesinden birlikte geleceklerini ifade ederek gerekli önlemlerin derhal alınacağını belirtti.

Erkan Aydın: '31 mart’tan sonra osmangazi’de çalınacak kapınız olacak'

Sel felaketinin yaşandığı gün afet bölgesine ilk gelenlerden biri olduğunu ve konunun sürekli takipçisi olduğunu hatırlatan Aydın, şunları söyledi:

“Maalesef vatandaşlarımızın maddi zararlarının çok küçük oranlarda karşılandığını hatta birçoğunun karşılanmadığını üzülerek bir kere daha tespit etmiş olduk. Tekrar yaşanacak olası sel afetinde yeniden benzer tehlikelerin önüne geçilecek hiçbir önlem alınmadığını görüyoruz. Gerek selin geldiği bölgedeki düzenlemeler gerek alt yapı sorunları ve diğer önlemler konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğim.”

Yerel seçimler öncesi mahalle sakinlerinin belediyeden bekledikleri diğer hizmetleri de not aldığını ve çözüm önerilerini de konuştuklarını söyleyen Aydın, “Vatandaşlarımızla her zaman iç içe olmaya devam edeceğiz. Bizleri ağırlayan vatandaşlarımıza misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum. Osmangazi’yi hep birlikte yaşanabilir bir ilçe hale getireceğiz. 31 Mart’tan sonra Osmangazi’de tüm vatandaşlarımızın çalınacak bir kapısı olacak ” dedi.