Siyaset
Giriş Tarihi : 22-01-2019 10:17   Güncelleme : 22-01-2019 10:19
Abone ol

Erkan Aydın: AKP Vatandaşı Kaderine Terk Etti

Çanakkale’de ekonomik krizin yansımalarını incelemek için bir takım temaslarda bulunan ve bu temaslarda kriz yüzünden son bir ay içerisinde 4 kişinin intihar ettiğini öğrenen CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, “Bu intiharlar ülkenin durumunun, vatandaşın çektiği sıkıntıların acı bir özetidir. Ekonomik krizi bile mağduriyet olarak kullanmaya çalışan AKP hükümeti, adeta halkımızla alay eder tarzdaki söz ve eylemleriyle vatandaşı kaderine terk etmiştir” dedi

Erkan Aydın: AKP Vatandaşı Kaderine Terk Etti

 

  • ÇANAKKALE’DE SON BİR AYDA 4 KİŞİ İNTİHAR ETTİ
  • ERKAN AYDIN: AKP VATANDAŞI KADERİNE TERK ETTİ

Çanakkale’de ekonomik krizin yansımalarını incelemek için bir takım temaslarda bulunan ve bu temaslarda kriz yüzünden son bir ay içerisinde 4 kişinin intihar ettiğini öğrenen CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, “Bu intiharlar ülkenin durumunun, vatandaşın çektiği sıkıntıların acı bir özetidir. Ekonomik krizi bile mağduriyet olarak kullanmaya çalışan AKP hükümeti, adeta halkımızla alay eder tarzdaki söz ve eylemleriyle vatandaşı kaderine terk etmiştir” dedi.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, genel merkezin görevlendirmesiyle STK’lar, iş dünyası, sendika temsilcileri, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek ekonomik krizin yansımalarını yerinde tespit etmek üzere Çanakkale’de bir takım temaslarda bulundu. Beraberinde Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan ile birlikte Çanakkalelilere Kemal Kılıçdaroğlu’nun ekonomik krizden kurtulmak için 13 maddelik çözüm önerilerini anlatan Aydın, Çanakkale’de gördüğü ilk izlenimin birçok esnafın kepenk kapatması olduğunu söyledi. Birçok esnafın siftah yapamadan akşam dükkanını kapattığına vurgu yapan Erkan Aydın şunları söyledi:

“Bugün Çanakkale’ye erken saatlerde geldim. Bir lokantada çorba içtim, berbere uğradım, esnafla görüştüm. CHP il başkanlığının bulunduğu sokakta bile 12 tane dükkanın kiralık veya satılığa çıktığı dikkatimi çekti. Berber arkadaş dedi ki; ‘sadece aralık ayında 14-15 tane esnaf kepenk kapattı.’ Küçük esnaf bir dahaki seneye vergi devretmesin diye dükkanını kapatıyor. Siftah yapmadan kapatan esnaflar olduğunu söyledi. Yüksek fiyatların olmadığı yerler buralar. Küçük esnafın belki bir çay parasını dahi ödememek için kahveye gitmediği bir dönemden geçiyoruz. Hükümet bunlara çözüm üreteceğine, halkın geleceği ile ilgili ekonomik önlemler alacağına halkı gündemden koparmaya çalışıyor.”

Ülkedeki kötü gidişatın Çanakkale’de de etkisini gösterdiğini belirten Aydın, “Vatandaş perişan durumda. Maalesef bugünkü temaslarımda Çanakkale’de son bir ayda 4 kişinin intihar ettiğini ayrıca Biga’da da intihar vakaları olduğunu öğrendim. Bu intiharlar ülkenin durumunun, vatandaşın çektiği sıkıntıların acı bir özetidir. Ekonomik kriz nedeniyle intihar vakaların sayısının arttığını görüyoruz. Kendi eserleri olan ekonomik krizi bile mağduriyet olarak kullanmaya çalışan AKP hükümeti, ciddiyetten ve liyakatten uzaklaşarak, adeta halkımızla alay eder tarzdaki söz ve eylemleriyle vatandaşı kaderine terk etmiştir” dedi.