Gündem
Giriş Tarihi : 17-05-2019 11:47

Erkan Aydın'a Türkpa Nişanı

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın; Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi’nin (TÜRKPA) 10’uncu kuruluş yıldönümü dolayısıyla, TÜRKPA 10 Yıl Nişan’ına layık görüldü. Aydın’a TÜRKPA’nın ilk on yılında iz bırakan kişilere verilen özel hatıra nişanını TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop tevdi etti.

Erkan Aydın'a Türkpa Nişanı

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın;  Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi’nin (TÜRKPA) 10’uncu kuruluş yıldönümü dolayısıyla, TÜRKPA 10 Yıl Nişan’ına layık görüldü. Aydın’a TÜRKPA’nın ilk on yılında iz bırakan kişilere verilen özel hatıra nişanını TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop tevdi etti.

Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi’nin (TÜRKPA) 10’uncu kuruluş yıldönümü dolayısıyla TBMM’de tören düzenlendi. Törende, TÜRKPA’ya hizmeti geçmiş TBMM başkanları ile az sayıda üyeye özel nişan takdim edildi.

Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) üyesi olarak gittiği ülkelerde Türkiye temsilcisi olarak gerçekleştirdiği temaslardan dolayı CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, TÜRKPA hatıra nişanına layık görüldü. Nişanı Erkan Aydın’a aynı zamanda TÜRKPA’nın dönem başkanlığını da yapan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop tevdi etti.

Törende böylesine önemli bir görevde Türkiye'yi temsil etmekten büyük bir onur duyduğunu ifade eden Aydın, “TÜRKPA aracılığıyla Türk Cumhuriyet'lerinde çok sayıda mevkidaşımla görüş alış verişinde bulunma imkanım oldu. Ülkeler arası işbirlği konusunda ayrıntılı analizler yaptık ve dostluğumuzun pekiştirilmesi amacıyla ileriye dönük projelerimizi konuştuk.  Şahsıma tevdi edilen nişan için Sayın TBMM Başkanı'na ve TÜRKPA’nın tüm üye ve çalışanlarına teşekkürlerimi bildiririm” dedi.