Gündem
Giriş Tarihi : 10-08-2016 15:31   Güncelleme : 10-08-2016 15:31
Abone ol

Eskişehirlilerin Anafartalar Zaferi coşkusu

Eskişehirliler, Anafartalar Zaferi’nin 101. yılı dolayısıyla Conkbayırı’nda düzenlenen anma törenindeki coşkuya ortak oldu.

Eskişehirlilerin Anafartalar Zaferi coşkusu

Anafartalar Zaferinin 101. Yıldönümü Gelibolu Yarımadası’ndaki Büyük Anafartalar Köyü’nde Eskişehir’den gelen vatandaşların katılımıyla coşkuyla kutlandı.

Anafartalar Zaferi’nin 101. yılı dolayısıyla Conkbayırı’nda düzenlenen Anafartalar anma töreni CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve yurttaşların katılımıyla gerçekleştirildi. Anma törenine CHP parti yönetimi ve çok sayıda milletvekili ile CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da katıldı. Törene ayrıca; Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı ve Eskişehir’den Tepebaşı Belediyesi’nin katkılarıyla 10 otobüsle gelen yurttaşlar ile CHP’li ilçe başkanları, yöneticileri ve örgüt emekçileri de katıldı.

Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadele kahramanlarının anmasına ortak olan Eskişehirli yurttaşlar sabahın erken saatlerinde Kurtuluş Savaşı’nın destanının önsözünün yazıldığı Anafartalar’da buluştu. Söyledikleri marşlar ve ellerindeki Türk bayraklarıyla coşkuya ortak olan yurttaşlar, Conkbayırı,  Anafartalar ve Şehitler Abidesi’ni ziyaret ederek tarihin yeniden yazıldığı yerleri ve şehitlerin abidelerini ziyaret ettiler.

ONURLUYUZ, GURURLUYUZ

Törene katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, CHP yönetimi ve partililerin yoğun katılımının olduğu törenlerdeki coşkuya dikkat çekerek, “Halkın coşkusu, 101 yıl önce bu topraklarda yaşanan kararlılığı ve o duyguları bize yeniden yaşattı. Bir milletin uyanışı olan Çanakkale destanı, dönmeyi düşünmeden ölüme gidenlerin büyük zaferi, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Bu destanın kalbinde zaferimizi halkımızla birlikte kutlamak ise onur ve gurur verici” diye konuştu.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da Cumhuriyetin kan ve gözyaşı ile kurulduğunu vurguladı ve Cumhuriyet’i ve değerlerini yaşatmak uğrunda Çanakkale’de olduklarını belirtti.