Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 30-05-2019 14:55
Abone ol

ETSO'nun Gönüllü İlk Yardımcıları

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İlk Yardım Eğitim Merkezi ile Türkiye’deki ilk üç belediyeden biri olan Edirne Belediyesi’nden ilk yardım eğitimi alan ETSO üyelerine sertifikalarını takdim etti. Gürkan, Edirne Belediyesi olarak bugüne kadar yaklaşık bin kişiye ilk yardım eğitimi verdiklerini söyledi.

ETSO'nun Gönüllü İlk Yardımcıları

ETSO ile yapılan protokol kapsamında ETSO üyeleri Edirne Belediyesi İlk Yardım Merkezi’nde Temel İlk Yardım Eğitimi aldı. Kursu başarıyla tamamlayan 60 kursiyere sertifikaları Edirne Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen törenle takdim edildi. Törene Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ile ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt katıldı.

                 Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ilk yardımın önemine değinerek, “Umarım burada öğrendiğiniz bilgileri hiçbir yerde kullanmak zorunda kalmazsınız. Ama uygulamak zorunda kalırsanız da bunu en başarılı bir şekilde uygulayacağınıza hiç şüphem yok. ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt ile biz de inşallah bu kursa gideriz. Doğru ilk yardım nasıl yapılır onu öğrenme fırsatı buluruz. Bugüne kadar yaklaşık bin kişiye ilk yardım sertifikası verdik. Türkiye’de bu anlamda yetkili 3 belediyeden birisiyiz. ETSO ile geçtiğimiz günlerde bir işbirliği protokolü imzaladık. Tabi ki onların 3 bin 500’e yakın üyesi var. Bundan sonra odamızın üyelerine sertifikalarını vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

                ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt’ta Edirne Belediyesi’ne verdikleri katkıdan dolayı teşekkür ederek, “Bizlere Edirne Belediyesi’ni açtılar ve bu imkanı bize sundular. Biliyorsunuz bunu ücretsiz yapıyorlar. Biz bu eğitimi dışarıdan hizmet aldığımızda 400 bin lira gibi bir fiyata mal oluyor. Belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bunların devamını getireceğiz” dedi.

                Daha sonra ETSO üyelerine sertifikaları takdim edildi.