26 ŞUBAT 2020 Çarşamba 19:01
Siyaset
Giriş Tarihi : 05-09-2018 12:53   Güncelleme : 05-09-2018 12:53

Eyüpsultan İlçesi Saim Diken Dedi

Eyüp Flaş Haber ve Medya Haliç’in ortaklaşa yaptıkları yaklaşık olarak 10000 bin kişinin katıldığı Eyüp sultan belediye başkanlık anketin sonucunda 3352 oy oranıyla Amasya Dernekleri Başkanı Saim Diken seçildi.

Eyüpsultan İlçesi Saim Diken Dedi

İki Yerel Gazete tarafından yapılan Eyüpsultan belediye başkanlık anket düzeyinde ilk sırayı Amasya Dernekleri Federasyon Başkanı Saim Diken aldı.

İlk 5’e Giren Adaylar

Saim Diken  3352

Emel Bilenoğlu  2159

Emin Atmaca  1795

Cahit Ataker  1086

Ali Turan  747

 

Anket Sonucu Saim Diken Çıktı

Eyüp sultan belediye başkanlık düzeyinde yaklaşık olarak 10000 bin kişinin katıldığı anket sonucunda açık ara oy farkıyla Saim Diken oldu.

Kuruluş döneminde 20 derneğin bulunduğu ve şu anda federasyonunda 88’e yakın üye derneği bulunan ve her görüşten vatandaşın üye olduğu Amasyalılar Derneği Federasyonu, İstanbul’da Amasyalılar tek federasyonu olarak varlığını sürdürmektedir. ADEF’te 2. Dönem başkanlığını yapmakta olan Saim Diken CHP den Eyüp sultan Belediyesi aday adaylığını söylemişti.

ADEF başkanı Diken, Yaklaşan Yerel Seçimler öncesi Eyüpsultan Belediye Başkanlığı için iddialı olduğunu vurgulayarak, “Belediyecilik ideoloji işi değil, halka hizmet işidir. Ben kimse iyi yaptı, kötü yaptı demek istemiyorum, fakat bunu yüreğimle inanarak iddia ediyorum, ben bu işi herkesten iyi yaparım.

Eyüp’te her siyasi görüşe sahip insandan oy alacak ve her birini memnun edecek potansiyelimiz var. Bunu bizi tanıyan herkes biliyor. Bizim tek derdimiz Eyüp’ün geri kalmışlığını gidermek, Eyüp’ün halkının yüzünü güldürmek, tüm Eyüplülere yüreğimizle hizmet etmek” şeklinde açıklama yapmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ARŞİV ARAMA