Spor
Giriş Tarihi : 09-07-2021 15:29   Güncelleme : 09-07-2021 15:29
Abone ol

Fatih Haliç Su Sporları Festivali Başlıyor

Fatih Belediyesi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği Fatih Haliç Su Sporları Festivali’nde; kano, kürek ve dragon bot yarışlarında katılımcılar kıyasıya mücadele edecekler.

Fatih Haliç Su Sporları Festivali Başlıyor

Üç tarafı deniz ile çevirili olan Fatih’te, gençleri su sporlarına teşvik etmek amacıyla, 10 – 11 Temmuz tarihlerinde 17 – 20 yaş arası gençler, 21 ve üzeri yaş büyükler olmak üzere iki klasmanda gerçekleşecek festivalde katılımcılar; dragon bot, kano ve kürek yarışları yapacak. İki gün sürecek olan festivalde yarışmacılar su üzerinde kıyasıya mücadele ederken, Haliç Parkı’nda da langırt, boks makinesi, ayak tenisi, voleybol gibi çeşitli etkinlik ve oyunlar düzenlenecek. Ayrıca canlı DJ performansıyla renklenecek etkinlikte sponsorların ücretsiz ikramları da olacak.

 

Her yaş grubuna göre ayrı kategorilerde gerçekleşecek müsabakalarda 10 Temmuz Cumartesi günü sıralama turları, 11 Temmuz Pazar günü ise final yarışları yapılarak, dereceye girenlere ödülleri takdim edilecek.

 

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek programımızda siz değerli medya mensuplarını aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

Saygılarımızla,

 

Tarih                  : 10 TEMMUZ 2021 CUMARTESİ

 

Saat           : 10.30 TURNUVA BAŞLANGICI

 

Yer             : Ayvansaray Sahili Haliç Parkı  - FATİH

                     (Balat Hastanesi yanı)

 

Ödül Töreni 11 TEMMUZ Pazar günü saat 18.00’da yapılacaktır.