Magazin
Giriş Tarihi : 27-03-2019 12:22   Güncelleme : 27-03-2019 12:22
Abone ol

Fatma kaplan Hürriyete Köy muhtarlarından açık şekilde destek geldi

Orhaniye muhtarı,Nurettin AKÇAY Eseler muhtarı Sadık Savurtaş, Arpalık İhsaniye Orhan SÜREN ile birlikte izmit belediyesi Meclis üyeleri Ünal Özmural, Arsal Arısal, Muhtar Meclis üyesi adayı, Tuncay Aşkın ile birlikte Muhtar ve köyleri gezerek destek istediler.

Fatma kaplan Hürriyete Köy muhtarlarından açık şekilde destek geldi

“400 seçmenin 300 seçmeni Fatma hanım diyor
Orhaniye mahallesi muhtarı, Nurettin Akçay,mahallemde 400 seçmen bulunuyor ama bunun 300 seçmeni mahallemde Milletin adayı Fatma bacı yı destekleme kararı aldılar dedi. Akçay, bu dönem herkes Fatma bacıyı İzmit’in ikinci Leyla Atakanı olarak görüyor ve güveniyor dedi. Tencere kaynamıyor, üretim yapılmıyor hayvancılık köylerde bitti dedi. 


“Hazıra Dağlar Dayanmaz”


Köyler üretim yapamıyor. Mazot pahalı, gübre pahalı, yem pahalı, ama bizi yönetenler çıkmışlar halen ithal etmekten bahsediyorlar olmaz üretmeden tüketirsen hazıra dağlar dayanmaz diye bir atasözü var boşuna söylememiş atalarımız bu günler için söylemişler dedi. 


Makina mühendisi Ünal  Özmural Projeleri Tek tek anlattı”


Makina mühendisi ve Meclis üyesi adayı Ünal Özmural, İzmit köylüsünün yaşam kalitesini Avrupa standartlarına ulaştırmak için köylerimizi kalkındıracağız. 
İzmit'te Çınar satış noktaları ve Çınar Sanal Market oluşturarak kentimizin kendi öz kaynaklarını kullanması bakımından önemli bir girişimdir. Köylümüzün süt, salça, reçel, pekmez, meyve- sebze gibi organik ürünlerini kent içinde kurulacak izmit’imizin simgesi “Çınar satış “ noktalarında piyasaya sunacağız dedi. 


“Her köyümüze Ziraat mühendisi ve Veteriner tahsis desteği vereceğiz”


Özmural, ayrıca Köylülere semt pazarlarına ürün getirmesi için ulaşım desteği sağlayacağız. Her köyümüze ziraat mühendisi ve veteriner tahsis desteği vereceğiz. Ayrıca Halk süt projemizi hayata geçirip, Köylüden günlük olarak alınan sütü İzmit’lilere taze günlük pastörize süt olarak ulaştıracağız. Ayrıca İzmit Köylülerini tarım ve süt kooperatifleri kurmaları için destekleyeceğiz. Hafta sonları köylerde pazar alışverişi etkinlikleri düzenlenecek ve ulaşım hizmetleri Belediyemiz tarafından organize edilecek. Her köy için festivaller düzenleyeceğiz dedi. 


“Köylerimizde yaşayan anneler çocuklarının eğitimi için para ödemeyecekler”


Arsal Arısal, Köylerimizde yer alan Belediye Hizmet Birimlerindeki çok amaçlı salonları eğitim kurslarının yanı sıra sinema, tiyatro, söyleşiler gibi kültürel faaliyetler için kullanacağız. Burada hem gençlerimiz hemde kadınlarımız eğitim alacaklar. Mahallelere yapacağımız kreşleri, köylerimizede yapacağız. Anneler çocuklarının eğitimleri için ücret ödemek zorunda kalmayacaklar dedi. 


Arısal, daha sonra Köylerimizdeki en büyük problem sağlık ocaklarının yetersiz olması olduğunu söyledi. Bu problemi de Uzak köyler öncelikli olmak üzere 7/24 saat ambulans hizmeti koyarak sunacağız dedi. Daha nice güzel projeler için, sizler Millet ittifakımızın ortak İzmit adayı Fatma hanıma destek verip Başkan yaptığınızda bu saydığımız halkçı projelerimizi, adayımız yapacaktır diyerek projeleri anlattı.