Gündem
Giriş Tarihi : 16-07-2020 13:13   Güncelleme : 16-07-2020 13:13
Abone ol

FETÖ'nün yeni hain planı ortaya çıktı: Kontrollü itirafçılık

Emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, FETÖ'nün Almanya'da yaptığı toplantıda aldığı yeni kararları açıkladı.

FETÖ'nün yeni hain planı ortaya çıktı: Kontrollü itirafçılık

Emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, FETÖ'nün Almanya'da yaptığı toplantıda aldığı yeni kararları SÖZCÜ'ye açıkladı.

15 Temmuz'un 4'üncü yılı… ABD destekli Fetullahçı Terör Örgütü'nün kanlı kalkışması… Yargıda, TSK'da, emniyette… Her alanda mücadele veriliyor…
Geçen hafta… Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 26 hakim ve savcıyı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasından dolayı meslekten uzaklaştırdı…
Hatta… İzmir başta olmak üzere birçok ilde ankesör operasyonları sürüyor… Ege
Ordu Komutanı'nın yaveri, Genelkurmay İstihbarat Başkanı Ali Serin'in yaveri

FETÖ'den alındı! Yani… Kriptolar her yerde… 1960'lardan bu yana devlette örgütlenen yapı hâlâ aktif! Neden mi?

İşte Ahmet Zeki Üçok'un Sözcü'ye verdiği bilgiler:

“Almanya'nın Köln şehrinde geçen haziran ayında FETÖ'nün yurt dışındaki üst düzey yöneticileri toplantı yaptı. Yaklaşık 40-50 isim… Bu toplantıları darbe girişiminden sonra her yıl düzenli yaptıklarını öğrendim. ABD'de yaşayan meşhur kaçaklar, Taraf'ın eski polis yazarı Emre Uslu ve Zaman'ın yöneticisi Ekrem Dumanlı da konferans yoluyla bu toplantıya katılmış.”

KONTROLLÜ İTİRAFÇILIK

Ahmet Zeki Üçok'un verdiği bilgileri dinlerken şaşırıyorum:

“Bu toplantıda önemli kararlar almışlar. Bu kararlar şöyle: FETÖ'ye zarar verebileceği değerlendirilen TSK içindeki generaller hedeflerinde. CİMER, BİMER üzerinden sahte ihbarlarla subaylara karşı karalama kampanyası başlatılacak.

Bu ihbarlarla Yüksek Askeri Şura (YAŞ) öncesi terfileri önlenecek. Kontrollü itirafçılık yeni çalışma modeli! Bazı itirafçılar, TSK içinde örgütle hiç ilişkisi olmayan tam tersi örgütle mücadele eden subayların isimlerini sözde ifadelerinde savcılığa verecek ve bunların da terfileri önlenecek!

Tümamiral Cihat Yaycı en somut örneği. FETÖ'nün sosyal medya hesaplarından ‘görevden alınacak' kampanyası başlattığı Yaycı Paşa, uyduruk bir soruşturma üzerinden istifa etmek zorunda kaldı.”