Siyaset
Giriş Tarihi : 27-12-2016 20:44   Güncelleme : 27-12-2016 20:44
Abone ol

Fikri Sağlar: “AK Parti’nin getirmek istediği Başkanlık sistemiyle rejim değişecektir.

CHP Tarsus İlçe Örgütü Danışma Kurulu Toplantısı Yaptı

Fikri Sağlar: “AK Parti’nin getirmek istediği Başkanlık sistemiyle rejim değişecektir.

Tarsusakdeniz - CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Danışma Kurulu toplantısına Mersin Milletvekili-Parti Meclisi üyesi Fikri Sağlar, CHP Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, eski Dönem Milletvekili Vahap Seçer, 26.Dönem Milletvekili Aday ve Aday Adayları, İlçe Meclis Üyeleri, eski İlçe Başkanları, eski İl Başkanları, partili il ve ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları üyeleri, partiye emeği geçmiş kişiler ve kalabalık partili grubu katıldı.
 
İlçe Başkanı Ali İlk, Emekliler Cemiyeti Düğün Salonu'nda yapılan İlçe Danışma Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, “Ülkemiz, Cumhuriyet tarihinin en sıcak, en tehlikeli gündemini yaşıyor. Bir taraftan başkanlık sistemini içeren anayasa değişikliği teklifi Meclis'e sunulurken, diğer yandan da kanlı saldırılar ülkedeki şiddet iklimini körüklemeye devam ediyor. 14 yıldır, ülkenin başına gelmeyen felaket kalmamışken, şimdi de iktidar ülkeyi bir kişinin fantezisine, iki dudak arasına sıkıştırmaya çalışıyor. 2002'de başlayan ihanet süreci dur durak bilmeden sürüyor, ülkeyi hangi maceralara sürükleyecekler de belli değildir” dedi.
 
CHP Parti Meclisi üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar yaptığı konuşmada, başkanlık sisteminin ülkeyi felakete sürükleyeceğini belirterek, bu nedenle karşı olduklarını belirterek, “AK Parti’nin getirmek istediği Başkanlık sistemiyle rejim değişecektir. Bu yasayla tek adam iş başına getirilmek isteniyor. Anayasa teklifine baktığımızda Hükümet halka yada meclise değil, başkana sorumlu hale getiriliyor. Bu yasa teklifiyle yasama, yürütme ve yargı tek ele toplanıyor. Biz parlamenter demokrasiden yanayız. Biz getirilen yasa teklifine karşı çıkacağız. Çünkü bir rejim değişikliğiyle insanların can ve mal güvenliği ortadan kaldırılıyor. Bugün en büyük tehlike getirilmekte olan anayasa değişikliğidir. Biz CHP olarak son gücümüze kadar başkanlık sistemine karşıyız. Bunu halkımıza en iyi şekilde anlatacağız” ifadelerini kullandı.
 
CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı da konuşmasında getirilmek istenen başkanlık sistemine karşı olduklarını belirterek, Meclisten referandum kararı çıkması halinde halka gidip, sistemin yanlışlarını ve sakıncalarını en ince ayrıntılarına kadar anlatacağız” diye konuştu.
 
CHP eski Mersin Milletvekili Vahap Seçer ise konuşmasında, CHP’nin masa başında kurulmuş bir parti olmadığını belirterek, “Partimiz atalarımızın savaş alanlarında kurduğu partidir. Ülkemizde temel sorunlarından birisi terör olaylarıdır. Ülkemizde PKK terörü yaşanıyor. Bunun yanında ülkenin kalbine yerleşmiş, devlete gizlenmiş, salya sümük ağlayan bir FETÖ terör örgütü var. Bugünkü iktidarın doğurduğu DAEŞ terör örgütü var. CHP bu ülkenin sigortasıdır” dedi.
 
Partililerin de söz aldığı toplantıda konuşan eski İlçe Başkanı Mehmet Özel’de ilçe teşkilatına eleştiride bulunarak, ana muhalefet partisinin ilçe örgütü olarak yeteri kadar eleştiri yapılmadığını ve çalışmaların yetersiz olduğunu savundu.