Gündem
Giriş Tarihi : 19-01-2022 12:34   Güncelleme : 19-01-2022 12:34

Flash TV'nin patronu vefat etti

Flash TV'nın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Ömer Ziya Göktuğ yaşamını yitirdi.

Flash TV'nin patronu vefat etti

Göktuğ Grup'tan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Çok kıymetli büyüğümüz, Yönetim Kurulu Başkan’ımız, yolumuzun en aydınlık ışığı, hepimizin babası Ömer Ziya Göktuğ’un aramızdan ayrıldığı haberini vermenin derin üzüntüsü içindeyiz.

Her birinizin kalbinde sevgi ve şükranla yer aldığını ve sizlerden son ricasının işlerinizi onu aratmadan en iyi şekilde yapmanız olduğunu yinelemek isteriz.''

Bir süredir tedavi gören Göktuğ, kısa süre önce de yüz felci geçirmişti. 

Göktuğ'un cenazesi, yarın öğleyin düzenlecek törenin ardından Bursa'da toprağa verilecek. 

Ömer Ziya Göktuğ kimdir?

İstanbul'da, 1953 yılında doğan Ömer Ziya Göktuğ, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 

Öğrencilik yıllarında ticaretle uğraşmaya başlayan Göktuğ, 1979 yılında Bursa merkezli Bursanteks'i kurarak tekstil sektörüne girdi. Bunu, 1982 yılında Bursa merkezli Göktuğ Brode, 1989 yılında da Göktuğ Tekstil A.Ş. izledi.

1990 yılında Göktuğ İnşaat şirketini kurarak arazi derleme, proje geliştirme faaliyetine başlayan Göktuğ, Bursa'nın ilk gökdelenlerinden biri olan Tower Plaza'yı inşa etti.

Ömer Ziya Göktuğ, 1992 yılında Göktuğ Medya ve Haber Ajansı bünyesinde Türkiye'nin ilk özel televizyon kanallarından biri olan Flash TV'yi kurdu. Bursa merkezli olarak yayına başlayan Flash TV, daha sonra İstanbul'a taşındı. Bir süre yayınına ara veren Flash TV geçen yıl yeniden izleyicileriyle buluştu. 

AdminAdmin