Dünya
Giriş Tarihi : 17-03-2021 11:45   Güncelleme : 17-03-2021 11:45
Abone ol

Fransa Başbakanı Castex : ‘’Paris bölgesi için ‘kapanma’ seçeneği masada’’

Fransa Başbakanı Jean Castex, Covid-19 vakalarındaki hızlı artış sonucu Paris bölgesinde yeni önlemler almanın zamanının geldiğini belirterek, ‘’Bütün veriler bunu zorunlu kılıyor’’ dedi.

Fransa Başbakanı Castex : ‘’Paris bölgesi için ‘kapanma’ seçeneği masada’’

Castex, Covid-19 nedeniyle Fransa’da uygulanan ilk kapanmanın 1. yılında BFM televizyonunun canlı yayınına katılarak, salgınla ilgili soruları yanıtladı.

‘’Paris bölgesinde  kısmi kapanma hipotezi masanın üzerinde’’ diyen Castex, ancak, hafta sonu bazı bölgelerde uygulanan sokağa çıkma yasağı örneğini vererek, uygulamanın nasıl yapılacağı konusunun değerlendirildiğini kaydetti.

‘’Hala son derece zor bir durumdayız, virüs mutasyona uğradı’’ diyen Castex, ancak bu süreçte virüse karşı mücadelede tecrübe kazandıklarını da ifade etti.

Jean Castex AstraZeneca ile aşılanacak

Birçok Avrupa ülkesi gibi Fransa’nın da uygulanmasını askıya aldığı AstraZeneca aşısıyla ilgili soruları da yanıtlayan Jean Castex, Avrupa İlaç Ajansı’nın (EMA) AstraZeneca aşısına yeşil ışık yakacağını umduğunu söyledi

55 yaşındaki Jean Castex, aşı olmak için sırasının gelmesini beklediğini belirterek, ‘’EMA’nın izin vermesi halinde AstraZeneca aşısı ile aşılanmayı düşünürüm’’ dedi.

Ajans Bizim