Dünya
Giriş Tarihi : 23-03-2018 15:13   Güncelleme : 23-03-2018 15:13

Fransa’da rehine krizi! IŞİD’li terörist süpermarket bastı

Fransa'da bir süpermarkette rehine krizi yaşanıyor. Trebes kasabasında bir süpermarketi basan silahlı teröristin içeride bulunan müşterileri rehin tuttuğu öğrenildi. Fransız medyası, silahlı saldırganın IŞİD militanı olduğunu duyururken, saldırgan 2015'te Paris saldırısını düzenleyen teröristin serbest bırakılmasını talep etti.

Fransa’da rehine krizi! IŞİD’li terörist süpermarket bastı

Fransa’nın güneyinde bulunan Trebes kasabasında IŞİD militanı olduğu iddia edilen bir kişi süpermarket bastı. Elinde rehineler bulunduğu öğrenilen teröristin ele geçirilmesi için Fransız polisi tarafından operasyon düzenleniyor. Terörle mücadele ekiplerinden gelen bilgilere göre ilk belirlemelere göre süpermarkette 8 rehine vardı.

 

“DURUM ÇOK CİDDİ”

Fransa Başbakanı Édouard Philippe tarafından yapılan ilk resmi açıklamada ise “durum çok ciddi” ifadeleri kullanıldı. Philippe, olayın bir terör saldırısı olduğunu doğruladı.

Rehine krizinde 2 kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken Fransa’nın güneyindeki Trebes kasabasının Belediye Başkanı Eric Menassi, BFM TV’ye konuştu. Mneassi, “Saldırgan markete ‘Allahü Ekber. Hepinizi öldüreceğim’ diyerek girmiş” dediğini aktardı. Philippe, rehinelerin serbest bırakıldığını açıklarken, mekanın içerisinde sadece bir polis memuru kaldığını ve süpermarkette 2 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

BFM TV’nin aktardığı haberde saldırgan, 2015’te Paris saldırısını düzenleyen Salih Abdeslam’ın serbest bırakılmasını istedi.

AdminAdmin