Siyaset
Giriş Tarihi : 20-07-2020 15:37   Güncelleme : 20-07-2020 15:37
Abone ol

Gelecek İçin Biz’den İzmir’e özel çalışma

CHP Kurultayı’nın önümüzdeki hafta yapılacak olması İzmir kulislerini de hareketlendirdi. Gelecek İçin Biz grubunun İstanbul ve Ankara’dan sonra İzmir için de özel bir çalışma başlattığı kulislere yansıdı.

Gelecek İçin Biz’den İzmir’e özel çalışma

Gelecek İçin Biz’i Türkiye Meclisi’nde İzmir için yapılan özel çalışmaya değinildi. Çalışma grubunda şöyle denildi: “İzmir, sosyal demokrat ve ilerici hareketin en özel kentlerinden biri. İzmir tarihi boyunca Türkiye’nin geri kalanını daima şaşırtmıştır. Dolayısıyla İzmir ve İzmir’in CHP tabanının hassasiyetleri de önemli. Biz görüştüğümüz partili arkadaşlardan CHP’nin yöneliminin soldan, sosyal demokrasiden uzaklaşmasının endişe verici olduğu izlenimini aldık.” denildi.

 

PM adayları Gelecek İçin Biz’le görüşüyor

 

Kulislere yansıyan bilgilere göre pek çok Parti Meclisi adayının Gelecek İçin Biz grubuyla görüşmek için şartları zorladığı belirtiliyor. Gelecek için Biz grubu yöneticilerinin ise bu görüşmelerde sol ve sosyal demokrat ilkeler çerçevesinde güvenilir yol arkadaşları aradığının altı çiziliyor.

 

İzmir’in değerleri genel merkeze yansımalı

 

Gelecek İçin Biz temsilcileri ise İzmir’in değerlerinin genel merkez yönetimine yansıması gerektiğini belirtiyor. Bu değerlerin genel merkez yönetimi tarafından aşındırıldığı da ısrarlıca vurgulanıyor. İzmir’in değerlerinin kurultaya yansıması için yapılan çalışmada İzmirli delegasyonun tam desteğinin alınmak istendiği, CHP örgütleri tarafından itibar görmeyen isimlerin ise hareketten ısrarla uzak tutulduğu söyleniyor.