Spor
Giriş Tarihi : 12-12-2017 11:40   Güncelleme : 12-12-2017 11:40
Abone ol

'Gelişim Engelleri Tribünde Aştı'

Ampute Futbola Destek Olacak Proje Üniversite Öğrencileri Tarafından Hayata Geçirildi. Ampute Milli Futbol Takımının Yaşadığı Avrupa Şampiyonluğunun Ardından İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencileri Ampute Futbol’a farkındalık yaratacak bir etkinlik düzenledi.

'Gelişim Engelleri Tribünde Aştı'

‘‘Engelleri Aştılar Gururumuz Oldular’’ sloganıyla projelerini başlatan İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileri, Ampute bireylere farkındalık için çalışmalar yaptılar. TFF’nin düzenlediği Ampute Futbol Süper Ligi’nde 10 Aralık 2017 Pazar günü gerçekleşen İstanbul Özürlülerspor ve Osmanlıspor maçına katıldılar.

Yoğun katılımlarıyla stadı dolduran Gelişim Üniversitesi öğrencileri ‘‘Engeller Bedende Değil Yürektedir’’ pankartı açtılar. İki takımı da destekleyici tezahüratlar yapan öğrenciler, ellerinde sloganlarının yazılı olduğu harfler tutarak görsel şölen yarattılar. Her iki takımı da tribüne çağırmak için ‘‘İki kaptan el ele hep beraber tribüne’’ tezahüratını söylediler. Maç süresi boyunca takımlar için özel olarak yazdıkları şarkılarla desteklerini devam ettirdiler. Maç sonunda sahaya inen öğrenciler antrenörlerle röportaj yaptılar. Osmanlıspor Antrenörü İsmail Temiz şu sözleri söyledi: ‘‘Türkiye’de yaşayan insanların yaklaşık %19’u engelli, sizler gibi sosyal sorumluluk bilinci olan kişiler sayesinde sporcularımız seslerini duyurabiliyor. Sizlerin yaptıkları herkese, her okula örnek olmalı. Bugün bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz.’’ diyerek sözü takım kaptanına verdi. Osmanlıspor takım kaptanı Şeyhmus Erdinç: ‘‘Ülkemizde ve dünyada yeteri kadar destek gördüğümüzü düşünmüyoruz ama bunları birlikte aşacağız. Sizlerle, basınla yeteneklerimizi ve sesimizi duyuracağız. Bizler buna sizlerin sayesinde daha çok inanıyoruz.’’ diyerek sözlerini tamamladı. Ardndan sporcularla fotoğraf çekilen öğrenciler engelsiz bir güne imza attılar.