Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 06-08-2016 07:12   Güncelleme : 06-08-2016 07:12
Abone ol

Gençlere Dragon Bot Eğitimi

Pendik Belediyesi, ekip uyumunun en önemli unsur olduğu sporlardan biri olan dragon bot yarışlarını Pendik’e taşıdı. Toplam 800 gence verilecek eğitim sonunda 25 Ağustos’ta Zafer Kupası Dragon Bot Yarışması düzenlenecek.

Gençlere Dragon Bot Eğitimi

Deniz tutkunu gençler, Pendik’te Dragon bot eğitimi ile tanışıyor.  Pendik Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından verilen eğitimler Güzelyalı  Sosyal Tesisleri sahilinde başladı. İlk ekipler hocaları eşliğinde kanolarla denize açıldı. Keyifleri yüzlerinden okunan öğrenciler, uyum halinde kürek çekmeye çalıştı. Pendik Kaymakamı Osman Tunç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Pergel de Dragon Bot Eğitimi alanını ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. 

Dragon Bot Yarışmaları heyecan yaşatacak

Oluşturulan 24 ekiple toplamda 800 kız ve erkek öğrencinin katılacağı deniz sporunda, her ekip, takımın temposunu belirleyen bir davulcu eşliğinde senkronize şekilde kürek çekmeyi öğreniyor. Eğitimlerin sonunda  25 Ağustos tarihinde düzenlenecek Zafer Kupası Dragon Bot Yarışları'nda öğrenciler şampiyonluk için yarışırken, Pendikliler de kıyasıya bir mücadele heyecanına tanık olacak.