Siyaset
Giriş Tarihi : 04-09-2016 23:17   Güncelleme : 04-09-2016 23:24
Abone ol

Gençlik Kolları seçiminde 'psikolojik baskı' iddiası

Uzun zamandır Büyükçekmece Belediyesi ve CHP Büyükçekmece İlçe Anakademe ile sorunlar yaşayan CHP Büyükçekmece Gençlik Kolları, bugün Başkanlık seçimi için sandık başına gitti. Oylama sırasında yaşanan bazı gelişmeler kafalarda soru işareti bıraktı.

Gençlik Kolları seçiminde 'psikolojik baskı' iddiası

CHP Gençlik Kolları, yeni Başkanlarını belirlemek için bugün sandık başına gitti. İstanbul İl Gençlik Kolları'nın aldığı kararlar yapılan olağanüstü kongrede mevcut Başkan Aysun Bozacıoğlu ile Rıza Can Özdemir yarıştı. Oylamanın ardından yapılan sayımda Rıza Can Özdemir, 93 oy alarak Büyükçekmece İlçe Gençlik Kolları Başkanı seçildi. Aysun Bozacıoğlu oylamada 54 oy alırken, oylama sırasında yaşanan bazı gelişmeler kafalarda soru işareti bıraktı. Oylama sırasında Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve CHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Hüseyin remzi Gökbulak'ın seçim yerinde bulunması ve seçime müdahale ettikleri iddiası tepkilere neden oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Aysun Bozacıoğlu, "İlçe başkanı odasına sokup psikolojik baskı yapmaktadırlar" dedi.

İşte Aysun Bozacıoğlu'nun oylama sırasında yaşananlara dair açıklamaları:

''Şu an gerçekleşen olağanustu kongremizde İlçe Baskani ve Belediye Başkani oy kullanmaya gelen gençleri işlerinden çıkarmakla tehdit etmekle beraber, gelen gençleri İlçe Baskani odasına sokup psikolojik baski yapmaktadirlar takdirinize sunar bir an once gerekli mercilerin yasal işlemleri başlatmalari parti hukuku açısından önem arz etmektedir.''