Siyaset
Giriş Tarihi : 05-02-2018 07:15   Güncelleme : 05-02-2018 07:44

Gençlik Kollarından Parti Meclisine

36. Olağan Kurultayı'nda Gençlik Kolları kotasından seçilen 26 yaşındaki Gökçe Gökçen, Parti Meclisi'nin genç üyesi oldu.

Gençlik Kollarından Parti Meclisine

CHP'nin 4-5 Şubat  tarihlerinde yapılan 36. Olağan Kurultayı'nda Gençlik Kolları kotasından seçilen 26 yaşındaki Gökçe Gökçen, Parti Meclisi'nin genç üyesi oldu.

Gökçe Gökçen Kimdir?

Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Gökçe Gökçen, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları'nın önceki dönem dış ilişkiler temsilcisidir. 2015 ve 2017 yılları arasında Avrupa'da sosyal demokrat ve sosyalist gençlik örgütlerinin çatı kuruluşu olan Avrupalı Genç Sosyalistler'de Avrupa Birliği dış ilişkileri ve feminizmden sorumlu başkan yardımcılığı yapmıştır.

Gökçe Gökçen, parti içinde çeşitli uluslararası etkinliklerin planlamasını ve moderasyonunu üstlenmiştir. Yurt dışında birçok toplantı ve panelde Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları'nı temsil eden Gökçen, İstanbul'da parti tüzüğü çalışmalarında da yer almıştır. İngilizce ve Fransızca bilen Gökçen, 26 yaşındadır.

Geçtiğimiz aylarda Fransa'da Montpellier Üniversitesi'nde konuk araştırmacı olarak bulunan Gökçe Gökçen, halen Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Ana Bilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.