Siyaset
Giriş Tarihi : 24-01-2020 02:27
Abone ol

'Genel Başkandan Duymadığım Sürece Adayım'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara İl Başkanlığı konusunda değişim kararı verdiği konusundaki habeler konusunda Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener sessizliğini bozdu.

'Genel Başkandan Duymadığım Sürece Adayım'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara İl Başkanlığı konusunda aday adaylarından Parti Meclisi üyesi Ali Hikmet Akıllı’dan yana tercihini kullandığı haberleri gündeme bomba gibi düştü.

Haberin duyulmasının ardından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından yazılı bir açıklama yapan aday adaylarından Umut Akdoğan, il başkanlığı yarışından çekildiğini açıkladı.

‘DUYMADIĞIM SÜRECE BEN ADAYIM’
Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek aday adaylığını resmen ilan eden mevcut Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, son dakika gelişmesi hakkında sessizliğini DÜZGÜN HABER‘e bozdu.

“EN DOĞAL ADAYIM”
Ankara İl Başkanlığı adaylığıyla ilgili ortaya atılan iddialar konusunda henüz kendisine resmi bir açıklamanın yapılmadığını ifade eden Güvener, “Ben, 25 yıl sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kazanılmasında örgütümle birlikte etkin rol oynayan bir il başkanı olarak önümüzdeki, genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde en doğal aday olarak yoluma devam etmek istiyorum. Genel Başkan’dan birşey duymadığım sürece, il başkanlığı adaylığı benim en doğal hakkımdır. Genel Başkan’dan aksi bir söz duymadığım sürece, adaylık düşümcem devam edecek” dedi.