Siyaset
Giriş Tarihi : 18-03-2021 10:13   Güncelleme : 18-03-2021 10:13
Abone ol

Gergerlioğlu: 'Eve gitmeyeceğim, demokrasi nöbetindeyim'

“Terör propagandası yapmak” suçlamasıyla 2 yıl hapis cezası verilen ve Milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu dün Genel Kurul’da başladığı ‘demokrasi nöbeti’ eylemini Meclis’te sürdürüyor.

Gergerlioğlu: 'Eve gitmeyeceğim, demokrasi nöbetindeyim'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın da bizzat aradığı Gergerlioğlu, “ Dün vekilliğim düşürüldü ama biz kazandık. Karşımızdakiler güç durumdaydılar, hiçbir argümanları yoktu.  Bugün de böyle devam edecek”. 

“Terör propagandası yapmak” suçlamasıyla 2 yıl hapis cezası verilen ve milletvekilliği düşürülen  HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu dün Genel Kurul’da başladığı ‘demokrasi nöbeti’ eylemini Meclis’te sürdürüyor. Dün geceyi Eş Genel Başkan Pervin Buldan’ın odasında geçiren Gergerlioğlu, Ajans Bizim’e, “Ben de direniş hakkımı koruyorum. Dün vekilliğim düşürüldü ama biz kazandık. Karşımızdakiler güç durumdaydılar, hiçbir argümanları yoktu. Bugün de böyle devam edecek kamuoyunu oluşturmaya, elimizi güçlü tutmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı. 

 Gergerlioğlu (Eve gitmeyecek misiniz sorusuna), “Eve gitmeyeceğim. Buradayım. Demokrasi nöbeti  tutuyorum” yanıtı verdi. Gergelioğlu’nun değerlendirmeleri şöyle: 

“Telefonlar susmadı, Ahmet Davutoğlu aradı, canlı yayındaydım, bugün kendisine dönüş yapacağım. Ali Babacan’la görüştüm. Demokrasi nöbeti tutuyorum.  Anayasa Mahkemesi kararını verinceye kadar  eylemimi sürdüreceğim.  Burayı da anti demokratik uygulamalara karşı bir kamuoyu alanı haline getireceğiz.  ABD’nin açıklamaları var.  Bize bu haksızlığı yapanlar dünya çapında da bir bedel öderler, bedeli de ödetirim.  Bu çok büyük bir haksızlık.  Ben de direniş hakkımı koruyorum.  Direnişimizin çok güçlü bir yansıması oldu. Sosyal medya, ulusal ve uluslararası kanalları etkili biçimde haberleri verdi.  Dün vekilliğim düşürüldü ama biz kazandık. Karşımızdakiler güç durumdaydılar, hiçbir argümanları yoktu.  Bugün de böyle devam edecek kamuoyunu oluşturmaya elimizi güçlü tutmaya devam edeceğiz”. 

Ajans Bizim