Siyaset
Giriş Tarihi : 17-03-2017 11:06   Güncelleme : 17-03-2017 11:06
Abone ol

Gökdağ’ın 18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. Yıl Dönümü Mesajı

Tarihimizde gurur duyduğumuz, göğsümüzü kabartan pek çok zaferimiz vardır. Fakat bunların içinde büyük fedakârlıklarla ve kahramanlıklarla kazanılmış bir zafer vardır ki, yüzyıllar boyunca akıllardan silinmeyecektir. Ülkemizin bağımsızlığı için gencecik bedenlerini vatan toprakları için feda eden aziz şehitlerimizi, 18 Mart Şehitler Günü'nde bir kere daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Gökdağ’ın 18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. Yıl Dönümü Mesajı

Bağımsızlığımızı korumak, yurt topraklarımızı savunmak için işgal kuvvetlerine karşı yapılan mücadele kutsaldır. Bugün hepimize düşen ortak görev, ulusal değerlerimize ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak, Çanakkale zaferi ve Ulusal Kurtuluş savaşı ruhu ve bilincini, yoktan var olan bir ulusun küllerinden nasıl doğduğunu genç kuşaklara doğru biçimde aktarmak ve Atatürk ilke ve devrimlerinden ödün vermeden Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmaktır.

Çanakkale Zaferimizin üzerinden bir asır geçmesine rağmen dünyanın bu gün bile saygı ve hayranlıkla baktığı bu eşsiz zaferi bizlere armağan eden, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.