Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 19-11-2019 09:37
Abone ol

Gülyalı'nın Genç Başkanı Ulaş Tepe:'Çikolata Park'a Talibiz'

Fındıktan çikolata üretimi konseptinden esinlenerek adına Çikolata Park denilen Gülyalı ilçemiz sahilinde yaklaşık 60 dönüm alan üzerine inşa edilen projeyle ilgili yaşanan muamma Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş TEPE’yi harekete geçirdi. Açılışı yılan hikâyesine dönen projeyle ilgili Başkan TEPE, alanın büyükşehirden Gülyalı Belediyesi’ne devrini istedi.

Gülyalı'nın Genç Başkanı Ulaş Tepe:'Çikolata Park'a Talibiz'

16 milyon TL harcanarak gerçekleştirilen proje alanında incelemelerde bulunan Başkan TEPE alanın içerisindeki tahribatı görünce Çikolata Park’ın geleceğinin Botanik Park’a döneceği endişesiyle Büyükşehir Belediyesi’nden bu alanın devrini istedi. Uzun süredir bekletildiği için binalarda, sosyal donatı alanlarında kırılmaların, çökmelerin yaşandığını alanın çöplüğe dönmeye başladığını ifade eden Başkan TEPE, “Buraya harcanan para hepimizin parası. Karşılaştığımız manzara projenin sahipsiz kaldığını gösteriyor. Duvarlarda boyalar dökülmeye başlamış, ekipmanlar zarar görüyor. Milyonlarca lira gözlerimizin önünde heba oluyor, yazık değil mi devletimizin parasına?” dedi.

"EN ACİLİNDEN SOSYAL DONATI ALANLARI HİZMETE AÇILABİLİR"

Çikolata Park proje sahası içerisinde yer alan oyun ve spor aleti grupları, basketbol, voleybol ve futbol sahasıyla gençlerin, kadınların ve çocukların hizmetine açılabileceğini söyleyen Başkan TEPE, “İlçede özellikle kadın ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın park ihtiyacını karşılayacak bütüncül bir alan yok. Yine önemli ihtiyaçlarımızdan birisi olan düğün salonu da proje içerisinde var. Her şeyiyle hazır durumda ancak kullanılmadığından ve açık bırakıldığından zarar görmeye başlamış. En azından biz bu bahsettiğimiz alanların işletmesini ve denetlemesini Gülyalı Belediyesi olarak rahatlıkla gerçekleştirebiliriz” dedi.

PROJENİN BAŞLANGICINDA GÜLYALI BELEDİYESİ’NİN KATKISI ÖNEMLİ

Yaklaşık 25 yıllık bir geçmişi bulunan alanın proje olarak geliştirilmesiyle ilgili geriye dönük baktığımızda Gülyalı Belediyesi’nin önemli katkıları bulunuyor. Yaklaşık 60 dönümlük arazi, harita ve imar planı tahsisinin Gülyalı Belediyesi’nce gerçekleştirildiğini ve DOKA’yla yapılan projenin ilk ayağında belediyenin payının olduğunu belirten Başkan TEPE, “Projeyle ilgili 10 yıllık süreç içerisinde birçok farklı isim ve kurumun katkısı bulunuyor. En son Büyükşehir Belediyemize devredilmişti. Devlette süreklilik esastır. Aslolan kurumlardır. Biz bu alana talibiz ve teklifimiz kabul görürse en geç iki ay içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunma taahhüdünü veriyoruz” dedi.