Siyaset
Giriş Tarihi : 11-03-2019 10:55   Güncelleme : 11-03-2019 10:55

Gürer: 'CHP’nin felsefesi; birlik, dirlik ve kardeşliktir'

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim çalışmalarını yoğun bir tempoyla sürdürüyor. Seçim çalışmaları kapsamında merkez ilçeye bağlı belde ve köyleri ziyaret eden Gürer, ziyaret ettiği yerleşim birimlerinde CHP’li adaylar için destek istedi.

Gürer: 'CHP’nin felsefesi; birlik, dirlik ve kardeşliktir'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer,  Niğde Merkez ve Çiftlik ilçesinde  üç günde 33 köy ve kasabayı ziyaret etti. Gürer, iki günde merkez ilçeye bağlı Alay, Bağlama, Ağcaşar, Yeşil Gölcük, Kiledere, Konaklı, Hüyük, Karatlı, Aşlama, Dikilitaş, Hacıbeyli, İçmeli, Orhanlı, Çavdarlı, Edikli, Çarıklı, Ovacık, Himmetli, Elmalı, Değirmenli  yerleşmelerini  ziyaret etti.

 

Çiftlik ilçesinde 11 ayrı yerleşmeye giden Gürer ayrıca Niğde ve Bor merkezde ziyaretlerde bulundu.

 

Gürer, köy ve belde ziyaretlerinde yaptığı açıklamalarda, CHP’nin “ötekileştiren” bir anlayışı asla benimsemediğini belirterek, “Bizim için ‘öteki’ yok. Komşusu açken tok yatanlardan olmayacağız; bizim temel felsefemiz ve inancımız  önce insandır, Hiç bir çocuğun yatağına aç girmemesi için uğraş veriyoruz” dedi.

 

EMEKLİ’YE  ÜÇ AYRI MAAŞ UYGULAMASI VAR

 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, köylünün, çiftçinin, esnafın, sanayicinin, işçinin, işsizin, memurun sorunları olduğunu ifade ederek, “Ülkeyi yöneten AKP iktidarı 17 yıldır halkın sorunlarını çözmek için yaklaşmadı, oy almak için seçim öncesi boş vaatlerde bulundu. Sözünde durmadı. Çiftçi ürettiği ürünü maliyet girdileri ile her yıl  daha yüksek fiyata üretiyor. Tüketici pahalı ürün almak zorunda kalıyor. Çözüm bilgi, bilimsel, planlı ve aile tipi işletmeler ile kooperatifçiliği geliştirip kırsala yeniden sahip çıkmakla aşılabilir. Bugünkü  kafa ülkemizin geleceğini sorunlu hale getirdi. Düşünebiliyor musunuz  emekliye dahi üç ayrı maaş uygulaması var. 2000 öncesi, 2000-2008 arası ve 2008 sonrası katsayı düzenlemesi  ile maaş adaletsizliği yaşanıyor. Kanun teklifi de verdim. Emekliler için intibak yasası bir an önce çıkarılmalıdır. Emeklilerde ciddi mağduriyet yaşıyor” dedi.

 

TARIM EĞİTİMİ ORTAOKULDAN BAŞLASIN

 

Ömer Fethi Gürer Niğde iline 2’nci bir üniversite  açılması için  kanun teklifi verdiğini belirterek, “Tarım Üniversitesinin kurulması, her kasabada tarım ortaokulu ve nüfusa göre Tarım Liselerinin açılıp Meslek Yüksek Okulu ve Fakülte ile bu okul mezunlarına doğrudan teşvik ve arazi verilmesi gerekmektedir. Bilgi ile bilimsellikle planlama ile sorunlar aşılır” dedi.