Gündem
Giriş Tarihi : 03-05-2016 14:55   Güncelleme : 03-05-2016 14:55
Abone ol

Gürkan: Zübeyde Hanım Parkı'nın izinsiz ve ruhsatsız bölümleri yıkılacak

EDİRNE - Edirne Belediyesi Başkanı Recep Gürkan, Zübeyde Hanım Parkı'nda işletme sahibi tarafından kaçak ve ruhsatsız bir şekilde parka eklenen bölümlerin yıkılacağını söyledi

Gürkan: Zübeyde Hanım Parkı'nın izinsiz ve ruhsatsız bölümleri yıkılacak
EDİRNE - Edirne Belediyesi Başkanı Recep Gürkan, Zübeyde Hanım Parkı'nda işletme sahibi tarafından kaçak ve ruhsatsız bir şekilde parka eklenen bölümlerin yıkılacağını söyledi.

Kamuoyunda, 'Zübeyde Hanım Parkı Edirne Belediyesi tarafından yıkılacak' algısının yaratıldığına dikkat çeken Başkan Gürkan, "Göreve geldiğimiz ilk gün dozerin önüne oturarak evin önündeki yeşil alana sahip çıkan Kıymet teyzenin haklı mücadelesine destek olarak, yeşil alanın betonlaşmasına izin vermedik. Yeşil alanı ortadan kaldıran anlayışa karşı çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz." dedi.

Birkaç kişinin menfaati uğruna yeşil alanların yok olmasına, betonlaşmasına izin vermeyeceklerini vurgulayan Gürkan, "Edirnelilerin içi rahat olsun Edirne Belediyesi olarak geleceğimiz olan çocuklarımıza ait olan yeşil alanlara sahip çıkmaya devam edeceğiz." açıklamasını yaptı.

İşletme sahibinin ruhsatlı olan işyerine zaman içeresinde kaçak ve ruhsatsız bölümler eklediğini vurgulayan Gürkan, "Mülkiyetinin tasarrufu belediyemize ait olan Zübeyde Hanım Parkı olarak bilinen yeşil alandaki kiracımız tarafından sözleşmesinde 36 metrekare büfe ve 2 adet olmak üzere toplam 231 metrekare çardak yapılması gerekirken, park alanı içerisinde belediyemizin izni dışında kapalı alanlar inşa etmiştir." diye konuştu. Cihan