KENT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 04-11-2022 13:10

Alaçatı Rüzgârı Dünyayı birleştirecek

16 – 20 Kasım tarihleri arasında Çeşme Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenecek Alaçatı Wind Fest kapsamında Türkiye tarihinde ilk kez çocuklar ve gençler kategorisinde PWA Slalom World Cup organize edilecek. Dev şampiyonada, 15 ülkeden 100’den fazla sporcu bir araya gelecek. Başkan Oran, “Söz verdiğimiz gibi; Uluslararası sörf yarışlarını Alaçatı’ya yeniden getirdik” dedi.

Alaçatı Rüzgârı Dünyayı birleştirecek

Su ve plaj sporlarında Avrupa’nın merkezi konumuna gelme yolunda ilerleyen İzmir, şimdi de Gençlik ve Spor Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çeşme Belediyesi ve Türkiye Yelken Federasyonu iş birliğiyle PWA Slalom Word Cup’a ev sahipliği yapacak. Çağla Kubat Windsurf Academy tarafından organize edilecek dev şampiyona, 16-20 Kasım tarihleri arasında Alaçatı Wind Fest kapsamında Alaçatı’da düzenlenecek. 

 

Türkiye’de ilk kez düzenleniyor

Daha önce turizm cennetleri Hawaii, Kanarya Adaları ve Bonaire’nin yanı sıra İspanya, Fransa, Almanya, Danimarka, Japonya ve Güney Kore’de organize edilen PWA Slalom World Cup, gençler ve çocuklar klasmanında ülkemizde ilk kez düzenlenecek. Sompo Sigorta’nın ana sponsorluğunda Ay Yapım, Philips, Audi Eröz, Pegasus, Altın Yunus Hotel, PowerApp, Cabbar Port, Medicana, Cbs Design ve İstek Okulları’nın destek verdiği PWA Slalom Word Cup’a daha şimdiden 15 ülkeden 100’ün üzerinde sporcu kayıt yaptırdı. Dünyanın en önemli sörf merkezlerinden Alaçatı’da rüya gibi geçecek beş günlük organizasyonda sporcular, IQFoil ve Finn kategorilerinde yarışacak.

 

“Sörf yarışlarını Alaçatı’ya yeniden getirdik”

Kültür sanat alanında hayata geçirdiği projelerle fark yaratan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “Söz verdiğimiz gibi; Uluslararası sörf yarışlarını Alaçatı’ya yeniden getirdik. Sağlıklı yaşam kenti Çeşme’de 12 ay boyunca kültür sanat etkinliklerimiz devam edecek. Alaçatı Wind Fest’e ev sahipliği yapacak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederim, tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.

 

Çağla Kubat’tan teşekkür 

Sporculuk kariyerinde Avrupa şampiyonluğu, Dünya üçüncülüğü ve Türkiye şampiyonlukları bulunan Çağla Kubat, çocuklar ve gençler kategorisinde dünyanın en önemli organizasyonlarından birini düzenlemenin gururunu yaşadıklarını belirterek, “Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer başta olmak üzere, her zaman yanımızda duran Çeşme Belediye Başkanımız M. Ekrem Oran ile Yelken Federasyonu Başkanımız Özlem Akdurak’a ve sponsorlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

 

Renkli görüntüler yaşanacak

Kubat, Türkiye’de ilk kez düzenlenecek PWA Slalom World Cup’ın Alaçatı’nın ve İzmir’in dünyaca tanınmasında çok önemli bir rol üstleneceğini de sözlerine ekleyerek, “Projeye ilk başladığımız günden bu yana büyük destek görerek ilerledik. Alaçatı’da beş gün boyunca yarışma heyecanının yanı sıra Alaçatı Wind Fest kapsamında çok renkli görüntüler yaşanacak. 16-20 Kasım’da dünyanın sörf cenneti Alaçatı’ya herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

AdminAdmin