SPOR
Giriş Tarihi : 28-09-2022 14:11

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde kader adamları kaleciler

Beşiktaş'ta Ersin Destanoğlu, Fenerbahçe'de Altay Bayındır Pazar günü oynanacak dev derbide takımlarının yüklerini omuzlarına alacaklar.

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde kader adamları kaleciler

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisine sayılı gün kala iki ezeli rakibin kader adamları tartıda. Kalecilerle başlıyoruz. Bir derbinin en önemli belirleyicileri olabilir kaleciler; kurtardıklarıyla hatalarıyla… Bu derbide eldivenler, genç ancak tecrübeli, buna karşın form düzeyleri tartışmalı iki isimde olacak. Beşiktaş'ta Ersin Destanoğlu, Fenerbahçe'de Altay Bayındır, derbiye daha damga vurmak için üç direğin arasına geçecek. Kalecileri yakın plana alıyoruz…

YÜZDE 50 ERSİN!

Siyah-beyazlı kaleye geçer geçmez büyük sorumluluk alan Ersin Destanoğlu, üç kupalı şampiyonluktaki rolüne karşın geçen sezonu iyi tamamlayamadığı gibi yeni sezona da iyi başlayamadı. Önce kaleyi genç meslektaşı Emre Bilgin'e kaptırdı. Ardından yeniden eldivenleri giydiği İstanbulspor sınavında hatalı goller yeri. Ve Ersin, tüm tartışmalara rağmen Valerien Ismael'in derbideki 1 numarası olacak. 21 yaşındaki eldivenin kalesine  gelen 12 şutun yedisi gole dönüştü. Ersin'in kurtarış oranı yüzde 50, gol yemediği maç sayısı ise bir.

RAKAMLAR ALTAY DİYOR

Jorge Jesus'un tartışmasız 1 numarası olan Altay Bayındır, Vodafone Park'a da kaptanlık bandıyla çıkacak. Altay'ı tartışılır hale getiren yediği basit goller. Başarılı eldiven, Rennes ve milli takımın Faroe Adaları sınavlarında kalesini terk etme açısından kötü kararlar verdi. Altay'ın karar ve konsantrasyon hataları zaman zaman can yakıyor. Buna karşın Fenerbahçe kaptanı, istatistiklerde Beşiktaşlı meslektaşına karşı üstün. Altay'ın kurtarış oranı yüzde 74. Bu sezon ligde kalesine gelen 27 isabetli şutun altısı gole dönüştü.

SÖZCÜ

AdminAdmin