KENT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 01-10-2022 12:44

Birsen Tezer Beşiktaş Festivali'nde Sahn Aldı

Caz müziğinin güçlü yorumcularından Birsen Tezer, Beşiktaş Festivali kapsamında Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda sevenleriyle buluştu. 90’lı yıllardan günümüze unutulmaz eserleri bu özel gecede seslendiren Tezer’in konserine müzikseverler yoğun ilgi gösterdi.

Birsen Tezer Beşiktaş Festivali'nde Sahn Aldı

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen Beşiktaş Festivali, ünlü isimleri ağırlamaya devam ediyor. 30 Ağustos’ta Kenan Doğulu ile başlayan festivalin dün akşamki konuğu Birsen Tezer oldu.

Kendi bestelerinin yanı sıra Türk sanat müziğinden türkülere kadar geniş bir repertuvarı   kendine özgü yorumuyla seslendiren Tezer dinleyicilere güzel bir gece yaşattı.

 

Usta yorumcu Birsen Tezer’i Beşiktaş’ta ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat şunları söyledi:

 

‘’Bu akşam Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı'nda kültürlerin birleşiminden meydana gelen müzikal enerjisiyle  birçok kişiye dokunmayı başarmış Birsen Tezer’e teşekkür ederim. Caz müziği Beşiktaş'ın çok kültürlü yapısına çok yakışıyor. Katılan tüm komşularımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

 

Akpolat, ayrıca tüm komşularını bu akşam saat 21.00’de Barbaros Meydanı’nda sahne alacak Hadise konserine davet etti.

 

Gecenin sonunda  Birsen Tezer adına Tema Vakfı’na bağışlanan fidan plaketi sanatçıya takdim edildi.

AdminAdmin