SİYASET
Giriş Tarihi : 30-10-2022 22:16

BTP Genel Başkanı Baş’tan Altılı Masa açıklaması

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) tarafından partinin Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın katılımıyla ‘Cumhuriyet Şöleni’ isimli bir program düzenledi. Programda konuşan Baş, Altılı Masa çağrısına da değindi.

BTP Genel Başkanı Baş’tan Altılı Masa açıklaması

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) tarafından partinin Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın katılımıyla Bostancı Gösteri Merkezi'nde ‘Cumhuriyet Şöleni' isimli bir program düzenledi. Folklor gösterilerinin de yapıldığı etkinlikte Genel Başkan Hüseyin Baş zeybek oynadı.

“ÇOK BEDELLER ÖDENDİ”

Cumhuriyetin zor yollardan geçerek ilan edildiğini anlatan Baş, cumhuriyetin ilanı için çok bedeller ödendiğini söyledi. Bugün cumhuriyetin kıymetini bilemeyen insanların olduğunu söyleyen Baş, “Cumhuriyet bize hürriyetimizi getirdi. Milletimizin egemenliğini getirdi. Kula kulluk etmekten kurtarıp, bizi Allah’a kulluk edebileceğimiz bir Türkiye’ye iletti. Cumhuriyet böyle bir şey. Cumhuriyeti Atamız öyle zorlu şartlarda ilan etti ki” dedi.

PROJELERİNİ ANLATTI

Etkinlikte konuşan Baş, gençlerin birçok ekonomik sorun yaşadığını belirterek şunları söyledi;

*Gençler sizden fazla bir şey istemiyor. Kızıyla, kadınıyla, erkeğiyle istedikleri tek bir şey var. İnsan gibi yaşayabilmek. Tek bir şey var; düşündüğünü haykırabilmek. Ucuz yemek istiyor.

*Bu gençler bu ülkede kafeye gidip bir çay, bir tatlı tüketebilmek istiyor” dedi. Baş, “Kadın medeniyettir, kadın bizim varlık sebebimizdir. Bu kadın evde beni yetiştirebiliyor, çocuğumu yetiştirebiliyor, sizi yetiştirebiliyor.

*Ama devlet yönetemiyor, işyerinde çalışamıyor. Kadınımızın sömürüldüğü bir düzen. Yanlış mı, doğru. Kadınımız iş bulamıyor. Bulduğu işte düşük maaşla çalıştırılıyor. Bu kadınların tek bir isteği var; öldürülmemek.

*Bu kadınlar bu ülkede sadece yaşamak istedi. Kadınlarımıza da çok projelerimiz var. Listelerin yarısı kadın, yarısı erkek olacak.

EKONOMİ ELEŞTİRİSİ 

Ekonomik sistemi değiştireceklerini de kaydeden Baş, “‘Dünyada kapitalizm çöküyor' hep bunu anlatıyorlar. Yeni bir sistem içinde vatandaşlık maaşı var mı? Var, dünya uygulamaya başlıyor. Asgari ücreti artırmak var mı? Var, dünya uygulamaya başlıyor. Yeni sistem, milli ekonomi modeli. Yeni sistem dediğimiz bu. Ben bunu size verileriyle ispat ederim. Dünya buraya gidiyor. Biz sistemi değişeceğiz. Paraya olan tarifi değiştireceğiz. Para, biz kazanalım diye çalıştığımız şey değil. Ben 8 saat çalıştığımda 10 lira kazanıyorsam, sen de 8 saat çalıştığında 10 lira kazanacaksın” şeklinde konuştu.

“BU ÜLKEDE TÜKETİM YOK”

Üretim konusuna değinen Baş, “Üretim, üretim, üretim diyoruz. Üretmemiz lazım. Üretimde bir sorun mu var? Bu ülkede üretimle ilgili sorun yok. Ama bu ülkede tükecek adam yok. Sanayici ‘bunlarda para yok, 10 liraya buna satamayacağıma 20 liraya yurt dışına satayım' diyor. Bu ülkede tüketim yok. Niye? Sizin paranız yok. Sizin paranız başkalarının cebinde. Şimdi o parayı almaya geliyoruz” ifadelerini kullandı. Baş sözlerini şöyle sürdürdü:

ANAYASA KONUSUNA VURGU YAPTI

*Size çok önemli bir tehlikeden bahsedeyim. Yeni Anayasa isteği şu sebepten olabilir. Anayasamızda değişemeyecek 3 madde vardır. Bunun teminatı da 4. maddedir. Der ki; ‘İlk 3 madde değiştirilemez. Değiştirilmesi teklif dahi edilemez.' Şimdi bu maddeyi değiştirirse, ülke Cumhuriyet olmaktan çıkıyor.

*Bu millet Türk olmaktan çıkıyor. Başkent Ankara olmaktan çıkıyor. Bu dil Türkçe olmaktan çıkıyor. Senin Anayasa'da bugüne kadar değişemediğin sadece 3 madde var. Acaba onu mu değiştirmek istiyorsun? Bu ülkede Anayasayı değiştirmeyelim. Ana kasayı değiştirelim. Her şeyi çözelim.

*İktidarlar kafalarına göre iş yapamazlar. İktidarlar, sınırları olan yönetimlerdir. Bu sınırları yasalar ve halk belirler. Türkiye'de bu işlemiyor. Ne yapıyorlar, sizi oyalıyorlar. Dönüp sizden oy alıyorlar.

*Kanmayın, kanmayın, kanmayın. Bütün bunlar için okuyun. Tarihinizi okuyun, geleceğinizi okuyun. Hep söylüyorum: Bana oy vermeyin, kendinize oy verin. Sizi manipüle etmelerine, sizi kandırmalarına izin vermeyin.

“MERAL AKŞENER YAPMASI GEREKENİ YAPTI”

Gittiği her yerde başarısı ve performansını Altılı Masa'ya taşımasının talep edildiğini söyleyen Baş, sözlerini şöyle sürdürdü;

*Milletimizin bu talebini ekranlarda haykırdım. ‘Bizi de Altılı Masaya alın'. Ben bunun için yalvarmadım. Herkesin paşa gönlü bilir. Ama gördüm ki, biz bu açıklamayı yaptıktan sonra birileri çok rahatsız oldu.

*Muhalefetmiş gibi görünen bazı tipler bize çirkin çirkin iftiralar atmaya başladı. Son 3 günde… Ben iki buçuk senedir bu partinin genel başkanıyum. İki kongre geçirdim. Birçoğunuz beni seçtiniz. Bize iftiralar atıyorlar.

*Bir şeyler büyümeye başladığında bu kampanyalar başlar. Rüzgar ne kadar sert eserse essin, kayadan alıp götüreceği sadece tozdur. Başka hiçbir şeyimizi alamazlar. Ben Atatürk’ü gördüğümde içim kıpır kıpır oluyor.

*O benim için canını ortaya koymuş, ben onun için ve onun kurduğu cumhuriyet için ve sizler, canınızı verirsiniz. Hiç kimse bizi karalayamaz, hiç kimse bizim geleceğimizle oynayamaz. Siyaset yaparken ahlaklı olacaksınız.

*Ahlakınızı muhafaza edeceksiniz. Size söz veriyorum; ben edeceğim. Siz benimle ilgili saçma sapan iftiralar ortaya atacaksınız. FETÖ'nün artıkları, FETÖ’nün satın aldıkları dün Haydar Hoca ile mücadele ettiği gibi, bugün bu kardeşinizle mücadele ediyorlar. Biz kazanacağız. Vallahi kazanacağız, billahi kazanacağız.

*Bugünlere geldiysek, babamızdan aldığımız bayrağı bugünlere taşıyabildiysek, sizin sayenizdedir. Çağrımıza Sayın Meral Akşener hızlıca dönüş yaptı. O yapması gerekeni yaptı. Bizi gördü, bu topluluğu gördü.

*Bize dedi ki; ‘Ben bu talebinizi, teklifinizi masaya taşıyacağım.' Artık saygıdeğer genel başkanların vereceği karar. Sonucu benim siyasetimi etkilemez.

AdminAdmin