KENT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 28-10-2022 12:36

Ceyhan’daki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları örnek oluyor

Cumhuriyetin 99. yıldönümünü kutlayan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Ceyhan’ın tüm dünyaya bayram kutlamalarının nasıl olduğunu gösterdiğini, göstermeye devam edeceğini söyledi

Ceyhan’daki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları örnek oluyor

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Ceyhan ve Adanalı hemşehrilerinin, Türk ulusunun, dünyanın her tarafındaki Türk vatandaşlarının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.
Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm zorluklara, yokluklara rağmen yeni bir ulus oluşturduğunu, 99 yıldan bu yana Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında ilerleyen Türkiye’nin daha modern, daha çağdaş bir yapıya kavuşacağına inandığını belirten Başkan Erdem, Ceyhan’daki bayram kutlamalarının günlerce süreceğine dikkat çekti.
Sanatçı Haluk Levent, Emre Tiğit ve Grup Fay’la Ceyhanlılara gurur ve duygu dolu bayram konserleri yaşatan Ceyhan Belediyesi'nin düzenlediği bayram kutlamaları kapsamında bu kez Cemil Karaca, Vedat Özbey, Esen Kandemir ve Tuncay Karabay, sahne aldı.
Ceyhanlıların büyük ilgi gösterdiği konserde konuşan Başkan Erdem, Ceyhan’ın bağrından kopmuş sanatçılarla Ceyhanlıları Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında buluşturmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadığını kaydetti.
BAŞKAN ERDEM, CEYHANLILARA TEŞEKKÜR ETTİ
Başkan Erdem, “Ceyhan, tüm dünyaya bayramın nasıl kutlanacağını gösterdi, göstermeye devam edecek. Cumhuriyet coşkusu günlerce sürecek. Yaşasın Cumhuriyet. Yaşasın Mustafa Kemal’in askerleri. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına büyük ilgi gösteren, sanatçılara coşkuyla eşlik eden Ceyhanlı kardeşlerime, ablalarıma, ağabeylerime, bacılarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Cumhuriyet'in 99. yıldönümündeki bayram kutlamalarında sahne alan sanatçılar da yıllardan bu yana Ceyhan’ın günler süren kutlamalara tanıklık etmediğini, Başkan Hülya Erdem’le birlikte Cumhuriyet coşkusunun her gün yaşandığını belirtti ve Başkan Erdem’e, konserlere katılan tüm Ceyhanlılara teşekkür etti.

AdminAdmin