SİYASET
Giriş Tarihi : 15-05-2023 13:13

CHP Gençlik Kollarından TBMM'ye!

CHP, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi'nde İzmir'de 2. Bölge 1. Sıradan Gökçe Gökçen milletvekili seçildi.

CHP Gençlik Kollarından TBMM'ye!

CHP, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi'nde İzmir'de 2. Bölge 1. Sıradan Gökçe Gökçen milletvekili seçildi.

Gökçe Gökçen, 2010 yılında referandum çalışmaları sırasında katılmış sonrasında  Gençlik Kolları Dış İlişkiler Komisyonu Başkanlığı ve Avrupalı Genç Sosyalistler Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Gökçen, Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi üyeliğine seçilmiş ve 2018 yılında Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir. Gökçen, Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayı’nda tekrar Parti Meclisi üyeliğine seçilmiştir. Parti Meclisi üyeliğini ve Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini halen sürdürmektedir. 

28. Dönem Milletvekili seçiminde İzmir 2. Bölge 1. Sıradan milletvekili seçildi. 

 

Gökçe Gökçen kimdir?

 

1991 doğumlu Gökçe Gökçen, Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Bilgi Üniversitesi’nde İnsan Hakları Programında Yüksek Lisansını tamamlamış, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Kamu Hukuku doktora programında öğrenciliğine tez aşamasında devam etmektedir. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Gökçe Gökçen, Cumhuriyet Halk Partisi’ne 2010 yılında referandum çalışmaları sırasında katılmış, Gençlik Kolları Dış İlişkiler Komisyonu Başkanlığı ve Avrupalı Genç Sosyalistler Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Gökçen, Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi üyeliğine seçilmiş ve 2018 yılında Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir. Gökçen, Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayı’nda tekrar Parti Meclisi üyeliğine seçilmiştir. Parti Meclisi üyeliğini ve Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini halen sürdürmektedir. 

omedyamomedyam

Genel Yayın Yönetmeni