SİYASET
Giriş Tarihi : 20-03-2023 08:26

CHP'li Aydın milletvekili adaylık başvurusunu yaptı

Yıllarca siyasi mücadelesini CHP gençlik kollarında yürüten genç mühendis & müzisyen Gülizar Ezgi AYDIN , 28.dönem TBMM milletvekilliği ve 13.Cumhurbaşkanı seçiminde milletvekili aday adayı olarak “Ben de Varım" dedi

CHP'li Aydın milletvekili adaylık başvurusunu yaptı

Milletvekili aday adaylığı için CHP genel merkeze müracat eden genç mühendis, müzisyen Gülizar Ezgi Aydın, dostlarına ve İstanbul halkına aday adaylığını aşağıdaki şekilde duyurdu;

Kıymetli parti büyüklerim ve sevgili dava arkadaşlarım;

Yıllardır tek adam yönetiminin içerisinde parlamento hiçe sayıldı, vekillerimiz darp edildi ve zorbalığa maruz kaldı. Ülkemizin 100. yıla girdiği bu dönemde, fikir babamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ruhu ile gençlerin, kadınların, özgürlüğün ve umudun sesi olabilmek adına bir yola çıktım. Bu yol yalnızca parlamentoda değil, yıllardır sokaklarda, salonlarda ve kürsülerde mücadelesini verdiğim muhasır medeniyet seviyesine ulaşmış bir Türkiye hayalidir. Kadınların sokakta da hür, gençlerin yarınlara umutla bakmasını sağlayan, işçinin hakkını aldığı bir Türkiyedir. Bu yol yalnızca iktidar değildir. Bu yol laik Türkiyenin birleştirici gücü olan Kemal KILIÇDAROĞLU'nun  adalet yoludur. Bu yol yalnızca yıllardır zulme uğramış büyükşehirlerimizin prangalarından kurtulması değil, tüm şehirlerimizin eşit hak mücadelesidir.

Sevgili arkadaşlarım bu yolu yürüyebilmek zordur. Emek, cefa ve sağlam irade istemektedir. Cefakar örgütümüzde bunların tümü mevcuttur.

İktidar yolunu döşeyen mihenk taşlarından birisi olan Milletvekilliğine İstanbul 1. Bölgeden aday adayı olduğumu siz değerli partidaşlarıma belirtmek isterim. Bu kutlu mücadeleye vereceğiniz destekten şüphem yoktur. Genel merkezimiz ve örgütümüz en doğru kararları verecektir. Unutmayın karanlığın sonu bir ulu şafaktır!

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında CUMHURİYET HALK PARTİSİ İKTİDARIYLA halkımız yeniden buluşacak.

Her şey çok güzel olacak.

Saygı ve sevgilerimle.

GÜLİZAR EZGİ AYDIN KİMDİR ?

20 Ekim 1989 İstanbul, Kadıköy doğumlu olup,  İstanbul Maltepe Üniversitesi Mühendislik ve Doğa bilimleri fakültesi, Endüstri Mühendisliği mezunudur. İkinci Üniversite olarak Yerel Yönetimler bölümünü tamamlayan Aydın halen Haliç Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği bölümünde Tezli Yüksek Lisans yapmaktadır.
Eğitim ve sertikaları arasında ; C sınıfı iş güvenliği uzmanı ve iş kazası bilirkişiliği, İlkyardım eğitici eğitmenliği,  Direksiyon ve Araç Tekniği usta öğreticiliği sertifikalarına da sahip olan Aydın , satın alma uzmanı olarak çalışmaktadır.  
Genç mühendis Gülizar Ezgi Aydın'ın profesyonel olarak müzikle ilgilendiği ve yakında bir albümünün de çıkacağı bilinmektedir.

omedyamomedyam

Genel Yayın Yönetmeni