SİYASET
Giriş Tarihi : 25-11-2022 14:55

CHP'li Gökçen: 'İstanbul Sözleşmesi’ni geri getireceğiz. Çünkü biliyoruz ki biz kadınlar bu ülkede ya eşit yaşayacağız, ya da hiç yaşamayacağız.'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “İstanbul Sözleşmesi’ni geri getireceğiz. Çünkü biliyoruz ki biz kadınlar bu ülkede ya eşit yaşayacağız, ya da hiç yaşamayacağız.”

CHP'li Gökçen: 'İstanbul Sözleşmesi’ni geri getireceğiz. Çünkü biliyoruz ki biz kadınlar bu ülkede ya eşit yaşayacağız, ya da hiç yaşamayacağız.'

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Gökçen’in açıklaması şu şekilde:

“Bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü. Türkiye’de yalnızca 2022 yılında en az 349 kadının öldürüldüğünü biliyoruz. Ne yazık ki hepimiz, ‘acaba ben de öldürülecek miyim’ diye düşünerek yaşıyoruz. Ne yazık ki hepimiz, şiddetin her türlüsünü görüyoruz. Ama katilleri, tecavüzcüleri kimlerin koruduğunu ve desteklediğini de görüyoruz. Canımızı koruyan hukuki metinleri dikkate almayanlar, İstanbul Sözleşmesi’ni bir gece yarısında feshedenler, kamu kurumlarını gerektiği gibi çalıştırmayanlar, elektronik kelepçe takmayanlar, ceza indirimi verenler… hepinizi tanıyoruz. Ve sayenizde ne kadar politik bir sorunla mücadele ettiğimizi her gün daha da fark ediyoruz. Her bir kadını kaybettiğimizde öfkemizle birlikte mücadele gücümüz artıyor. Kadınları eşiti olarak görmeyenlere inat, 6284 sayılı kanunu da uygulatacağız, İstanbul Sözleşmesi’ni de geri getireceğiz. Çünkü biliyoruz ki bu ülkede ya eşit yaşayacağız, ya da hiç yaşamayacağız.”

omedyamomedyam

Genel Yayın Yönetmeni