SİYASET
Giriş Tarihi : 20-03-2023 07:41   Güncelleme : 20-03-2023 07:48

CHP'li vekil, milletvekili adayı olmama kararını açıkladı!

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, yeni dönemde milletvekili adayı olmayacağını duyurdu.

CHP'li vekil, milletvekili adayı olmama kararını açıkladı!

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu sıralar aday adaylığı duyurularının aksine, aday olmama duyurusu yaptı.

CHP'li Yüceer'in "Haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe her türlü karanlık odağa karşı bir nefer olarak çalışmış olmanın iç huzurunu ve gururunu yaşıyorken, onurla yürüttüğüm milletvekilliği görevini nihayetlendirme ve önümüzdeki dönemde milletvekilliği için aday olmama kararı aldım." diyerek açıkladığı kararın duyurusunun tam metni şu şekilde:

"NİHAYET BU KARANLIK 14 MAYIS'TA SONA ERİYOR"

"Partimizin üstlendiği tarihsel görev ve sorumluluğun bilincinde, beş aylık kısa dönemle birlikte dört dönemdir sürdürdüğüm Tekirdağ Milletvekilliğim süresince Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde yol arkadaşlarımızla birlikte haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe her türlü karanlık odağa karşı direndik ve nihayet bu karanlık 14 Mayıs'ta sona eriyor." "MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN ADAY OLMAMA KARARI ALDIM" "Tüm direnenlerle birlikte bu süreçte bir nefer olarak çalışmış olmanın iç huzurunu ve gururunu yaşıyorken, onurla yürüttüğüm milletvekilliği görevini nihayetlendirme ve önümüzdeki dönemde milletvekilliği için aday olmama kararı aldım.

2011 yılından bu yana beni Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne taşıyan Tekirdağlı hemşerilerime ve benimle beraber yol yürümüş tüm arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim."

"HALİL İBRAHİM SOFRASINA OTURMA ZAMANI"

"Şimdi yeniden kurma zamanı. Şimdi hep birlikte Halil İbrahim Sofrasına oturma zamanı. Şimdi bu sofranın tek sahibi olan halkımıza hak ettiği hizmeti verme zamanı. Biz bu ülkeyi yeniden inşa edeceğiz. Borcumuz budur. Ödenecek bu borçta benim payıma düşende şimdi daha çok çalışmak, 12 yıl boyunca edindiğim bilgi, deneyim ve birikimi aydınlık bir Tekirdağ, aydınlık bir Türkiye'nin inşası için kullanmak, ülkemin huzura, refaha, adalete, demokrasiye ulaşacağı güne kadar cesaretle mücadele etmektir."

"ŞAFAK SÖKTÜ"

"Şafak söktü! Aydınlık, güzel, huzurlu Türkiye'ye çok kısa zamanda kavuşacağız! Güzel aydınlık günleri birlikte karşılayacağımız tüm vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Başlıyoruz, yolumuz açık olsun!"

 

omedyamomedyam

Genel Yayın Yönetmeni