DÜNYA
Giriş Tarihi : 02-11-2022 09:56

Doktor Mehmet Öz’ün sözleri alay konusu oldu

ABD'de yapılacak ara seçimlerde Pennsylvania'dan senatör adayı olan medyatik doktor Mehmet Öz'ün açıklamaları olay yarattı.

Doktor Mehmet Öz’ün sözleri alay konusu oldu

ABD’nin eski başkanı Donald Trump’ın da destek verdiği Dr. Mehmet Öz, seçim kampanyasına son sürat devam ediyor. Geçen hafta rakibi John Fetterman ile canlı yayında karşı karşıya gelen Öz dün şaşkına çeviren açıklamalarda bulundu.

Dr. Öz, Pennsylvania eyaletinin Atlas Okyanusu’nun kenarında olduğunu ima eden bir açıklama yaptı. Senatör adayı, “Kuzey Carolina’nın kuzeyinde Atlas Okyanusu kıyısında başka bir Cumhuriyetçi senatör yok” dedi.

Fox News’te sunucu Sean Hannity’nin sorularını yanıtlayan Dr. Öz, “Pennsylvania çok ama çok önemli. Ve burası çok önemli, Kuzey Carolina’nın kuzeyinde Atlas Okyanusu’nun kıyısında bir Cumhuriyetçi senatör Maine’e gelene kadar yok. Tabii eğer ben koltuğa oturmazsam. Hayatım boyunca Pennsylvania’da bir Cumhuriyetçi senatör vardı ve bunu bu şekilde devam ettirmeye çalışacağım” ifadesini kullandı.

ANKETLER ÇOK YAKIN

Eyaletin en büyük şehri olan Pennsylvania’nın limanı bulunuyor fakat bu liman doğrudan Atlas Okyanusu’na değil Delaware Nehri’ne bağlı. Pennsylvania’ya en yakın bölgelerden olan New Jersey ise Dr. Öz’ün uzun yıllar yaşadığı bir yer olarak biliniyor.

ABD’de Cumhuriyetçi Senatör Pat Toomey’nin emekliye ayrılma kararı sonrasında yapılacak Pennsylvania seçimleri Senato’nun kontrolü için kritik bir öneme sahip. Yapılan son anketlere göre Fetterman ufak bir farkla da olsa Öz’ün önünde görülüyor.

AdminAdmin