GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-12-2022 08:52

Ezgi Mola'nın 'yasa' çağrısına Meral Akşener'den yanıt: Az kaldı

Altın Kelebek’te “En İyi Komedi Dizisi- Kadın Oyuncu” ödülünü kabul konuşmasında TBMM’ye yasa çağrısında bulunan oyuncu Ezgi Mola'ya, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den yanıt geldi. Akşener, ‘Eşit ve onurlu bir yaşamı tüm insanlarımız, tüm canlılarımız için mümkün kılacağız' dedi.

Ezgi Mola'nın 'yasa' çağrısına Meral Akşener'den yanıt: Az kaldı

Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Komedi Dizisi- Kadın Oyuncu” ödülü alan ve konuşmasında kadınların korunması için yasa çıkarılması konusunda çağrı yapan oyuncu Ezgi Mola'ya ilk yanıt İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den geldi.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan Mola'nın sözlerini paylaşan Akşener, "İçten ve haklı talebine asla duyarsız kalmayacağız" diye yazdı.

Akşener paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Değerli Ezgi Mola'nın, içten ve haklı talebine asla duyarsız kalmayacağız.

Eşit ve onurlu bir yaşamı tüm insanlarımız, tüm canlılarımız için mümkün kılacağız. Bugün muhalefet olarak verdiğimiz mücadelemizi, yarın da iktidar olarak kararlılıkla sürdüreceğiz. Az kaldı!"

Kadınlar ve tüm canlılar için TBMM’de yasa çıkarılmasını isteyen Ezgi Mola, sahnede şöyle konuşmuştu:

"Bugün güzel bir haber geldi İran'dan. 'Ahlak polisi' kavramının kaldırıldığı, artık olmayacağı söylendi. Ben de onların yanında olduğumuzu, buradan söylemek istiyorum. Ve aynı zamanda ülkemizde Her gün yaşanan kadın cinayetlerinin de son bulabilmesi için yasalarımızda yapılacak olan güzellikleri sabırsızlıkla görmek, duymak ve biz de bunu kutlayalım istiyorum. Bu güzel haberlerin bizim ülkemizde de yaşanmasını istiyorum. TBMM’deki, ne düşündüğünü gerçekten önemsemiyorum, herhangi bir partideki tüm milletvekillerinin aynı dilden, aynı yerde kalben durup kadınlarımız için de çocuklarımız için de tüm canlılar için aslında eşit yaşam hakkının olduğumuzla ilgili bir yasa çıkarılmasını istiyorum."

omedyamomedyam

Genel Yayın Yönetmeni