GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-09-2022 12:56

'Gürsel Tekin'in sözleri nedeniyle istifa ediyorum' diyen İYİ Partili başkanın görevden alındığı ortaya çıktı

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, CHP'li Gürsel Tekin'in HDP ile ilgili sözleri nedeniyle partisinden istifa ettiğini açıklamıştı. İYİ Parti Genel Merkezi Özışık'ın istifasından önce görevden alındığını açıkladı.

'Gürsel Tekin'in sözleri nedeniyle istifa ediyorum' diyen İYİ Partili başkanın görevden alındığı ortaya çıktı

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in katıldığı bir canlı yayında sorulan bir soruya, 'HDP'ye de bakanlık verilebilir' sözlerini bahane ederek görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Ancak Özışık'ın daha önce İYİ Parti tarafından görevinden alındığı ortaya çıktı.

Özışık'ın İYİ Genel Merkez kararı ile görevden alınmış olmasına rağmen kamuoyuna kendisinin istifa ettiğini açıklaması ve istifasını da gündem ile ilişkilendirmesi nedeniyle de Merkez Disiplin Kuruluna sevk edildiği İYİ Parti tarafından duyuruldu. 

İşte İYİ Parti Genel Merkezi'nden yapılan o açıklama:

25.08.2022 tarihinde İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Yozgat Eski İl Başkanımız Sayın Metin ÖZIŞIK hakkında, görev değişikliği kararı verilerek tebellüğ etmesi için Genel Merkezimize defalarca davet edilmesine rağmen mazeretler sunarak gelmemiştir.

05.09.2022 tarihinde Ankara’da mutat olarak yapılan İl Başkanları Toplantısı için gelen Sayın ÖZIŞIK’a, toplantı öncesi Genel Merkezimizde karar tebliğ edilmiştir. 
Genel Merkez kararı ile görevden alınmış olmasına rağmen tamamen gerçeğe aykırı olarak kamuoyuna kendisinin istifa ettiğini açıklaması ve istifasını da gündem ile ilişkilendirmesi üzücü ve utanç vericidir. Partimizin halen üyesi olan Sayın ÖZIŞIK’ın Merkez Disiplin Kuruluna sevk edildiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz. 

GERÇEK GÜNDEM

AdminAdmin