GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-12-2022 10:05

İsmail Saymaz, Beştepe'de İmamoğlu zirvesine katılan bakanın kim olduğunu yazdı

İsmail Saymaz, ""Bozdağ’ın İmamoğlu’na ceza verilmesine şiddetle karşı olduğu iddia ediliyor" kulis bilgisini paylaştı.

İsmail Saymaz, Beştepe'de İmamoğlu zirvesine katılan bakanın kim olduğunu yazdı

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis ve siyasi yasak kararından önce Beştepe’de yapıldığı ifade edilen toplantıya katılan ismin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ olduğu iddiasını yazdı.

İmamoğlu'nun Beştepe'de yapılan zirve iddiasına, "Açıkçası belli duyumlar, bize bazı önemli kişilerin aktardığı detaylar var. Konuyu aktaranların sözlerinden, bir bakan olduğu bana aktarıldı. ‘Eğer öyle bir bakan var ise, o bakan kimdi’ dersek aklımıza kim gelir?” yorumunu yaptığını belirten Saymaz, "Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplantıya katıldıkları halde susuyorlar. Ne 'Toplandık' diyorlar. Ne 'Bu toplantı olmamıştır' diye beni yalanlıyorlar. En iyisi, İmamoğlu’nun merakını gidereyim. Toplantıya katılan bakanın Bekir Bozdağ olduğu iddia ediliyor. Yani Adalet Bakanı." ifadelerini kullandı.

“İddia doğru ise Bozdağ’ın görev alanındaki İmamoğlu Davası’nda duruşmadan bir gün önce bu toplantıya katılması, yargı üzerindeki siyasi müdahalenin kanıtı değil mi?” diye soran Saymaz, şunları kaydetti:

“Ancak Bozdağ’ın İmamoğlu’na ceza verilmesine şiddetle karşı olduğu iddia ediliyor. Bozdağ, cezadan rahatsızlık duyuyorsa, yargı eliyle yapılan bu darbeye dur demesi gerekmez mi? Bozdağ’ın ‘içinden’ ya da ‘dost sohbetinde’ karşı olduğunu ifade etmesi, yargı darbesinin kendi bakanlığı döneminde yapıldığı gerçeğini değiştirmeyecek.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

omedyamomedyam

Genel Yayın Yönetmeni