SİYASET
Giriş Tarihi : 29-12-2022 10:03

Kaftancıoğlu, Saraçhane'deki toplantıya neden katılmadı?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun düzenlediği basın toplantısına neden katılmadığı ortaya çıktı.

Kaftancıoğlu, Saraçhane'deki toplantıya neden katılmadı?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 'terör' soruşturmasına konu olan iddiaları tek tek çürüttüğü ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere iktidar partisi temsilcilerine sert sözlerle yüklendiği toplantıda bir ismin eksikliği dikkati çekiyordu; CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu.

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, iki isim arasında bir süredir gerginlik yaşandığına dair iddiaya dikkati çekerek şu bilgileri verdi:

"(...) Kaftancıoğlu, bir gün önce İBB tarafından aranarak, toplantıya davet edilmişti. Kaftancıoğlu’nu aradım. Neden katılmadığını sordum. Yurtdışında okuyan kızını havalimanına götürdüğünü, toplantı ile uçak saati çakıştığı için gelemediğini anlattı. Kaftancıoğlu’nun açıklaması bu şekilde."

Yazının tamamı.

İMAMOĞLU, 'BAZI KONULARDA FARKLI DÜŞÜNÜYORUZ VE BİRBİRİMİZE SÖYLÜYORUZ' DEMİŞTİ

İmamoğlu ile Kaftancıoğlu arasında yaşanan gerginlik, bir süredir kulislerde konuşuluyordu. Son olarak İmamoğlu da Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı'ya verdiği demeçte bu iddiayı doğrulayarak şunları söylemişti:

"Elbette sorun var. Burası CHP. Biat yok. Fikir tartışması var. Burada farklı düşüncelerin tartışılması ve bir sonuca ulaşılması geleneği var. Canan Kaftancıoğlu ile bazı konularda farklı düşünüyoruz ve bunu da birbirimize söylüyoruz. Bu medeni bir tavırdır. Canan Hanım da çok net bir insandır. Fikir ayrılıklarımız olduğu bir gerçektir ama bunun detayı parti içi konudur. Ancak söylendiği, iddia edildiği gibi durum yoktur, olamaz da. Daha fazlasını konuşmaya da gerek yoktur. Canan hanım, Saraçhane'de durduğu yerle gereken mesajı zaten vermiştir. Fikir ayrılıklarımızın olması hedefimizin aynı olduğu gerçeğini değiştirmez."

omedyamomedyam

Genel Yayın Yönetmeni