KENT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 18-08-2023 14:40

Rıza Akpolat: Beşiktaş'ta Kimse Yalnız Değil

Beşiktaş Belediyesi’nin hayata geçirdiği Halk Market ve Halk Mağaza ihtiyaç sahipleri ve hayırsever vatandaşları buluşturmaya devam ediyor. Pandemi döneminde faaliyete geçen Halk Market ve Halk Mağazadan on binlerce ihtiyaç sahibi yararlandı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat komşularına zor zamanları birlikte aşıyoruz mesajını paylaştı.

Rıza Akpolat: Beşiktaş'ta Kimse Yalnız Değil

Beşiktaş Belediyesi, pandemi döneminde hayata geçirdiği Halk Mağaza ve Halk Marketten şu ana kadar 30.000 ihtiyaç sahibi yararlandı. 500”ün üzerinde öğrenci hizmet alırken bu süre zarfında 20 binin üzerinde de ürün bağışlandı, 3000 kişi de bağış yaptı. Beşiktaş’ta yaşayan ihtiyaç sahipleri Halk Market’te bulunan ürünleri Halk Kart ile ücret ödemeden alabiliyor. Bu ürünler arasında gıda ürünleri (sıvı yağ, pirinç, nohut, bulgur vb.), kişisel bakım ürünleri (diş fırçası, diş macunu, sabun, bebek bezi vb.), temizlik ürünleri (deterjan, şampuan vs.) yer alıyor.

Halk Mağaza’da kullanılabilir durumdaki ikinci el ya da sıfır beyaz eşya, elektronik eşya, mobilya, mutfak eşyası, ev/iş tekstili, kitap, oyuncak ve giysileri yardımseverlerden alıp Halk Mağaza'da toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. 

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da ihtiyaç sahibi ve bağış yapmak isteyen komşularına çağrıda bulunarak şu ifadeleri kullandı: 
‘’Beşiktaş'ta kimse yalnız değil! Halk Mağaza ve Halk Market'teki ürünler ihtiyaç sahibi komşularımıza ulaştırıyor, zor zamanları birlikte aşıyoruz. Siz de katkı sunmak isterseniz: 0212 261 81 00 / 0212 236 22 00 
İhtiyaç sahibi komşularımız: 444 44 55 Evcil Çözüm Merkezi harcamamızı Halk Kart giderlerinde bulunabilir.’’

omedyamomedyam

Genel Yayın Yönetmeni