Gündem
Giriş Tarihi : 22-11-2019 10:25
Abone ol

Halk Ekmek A.Ş’ye Yeni Görevlendirme

İBB kadrolarında sürdürülen atamalara bir yenisi eklendi. En önemli iştiraklerden olan Halk Ekmek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı’na gelen yeni isim heyecan yarattı.

Halk Ekmek A.Ş’ye Yeni  Görevlendirme

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun görevlendirmesiyle Yönetim Kurulu Başkanlığına Özgen Nama getirildi.

Halk Ekmek neden önemli?

1978 yılından beri İstanbullular için ekmek emektir diyerek üretim yapan İHE’de ekmek üretimi 26 Ağustos 1978'de başladı. Ekmek herkes içindir şiarıyla hareket eden iHE, yurttaşların azımsanmayacak miktarda kazancının cebinde kalmasını sağlamıştır. Halk Ekmek, bunun yanı sıra ekmek ve diğer unlu gıdaların kalite standardının oluşmasında da önemli bir misyon üstlenmektedir. Bu misyonu ve tarihinin getirdiği halkçı anlayış doğrultusunda yapılan bu görevlendirme tüm toplumsa hareketler nezdinde alın terinin somut karşılığı olarak yorumlanmaktadır.

Özgen Nama kimdir?

Hayatı daha adil bir toplum, halk için üretim ve hakça paylaşım mücadelesinde geçen Özgen Nama 1975 yılında Kars’ta doğmuş olup, Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Muhasebe Finansman Bölümü mezunudur.  İstanbul Aydın Üniversitesi Mahalli İdareler ve Yerel Yönetimler alanında da yüksek lisans programını tamamladı. Tekstil, Gıda ve İnşaat alanlarında faaliyet gösteren aile şirketlerinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır. Siyasete Samandıra SHP Belde Başkanlığı’nda başlamış olup, SHP Samandıra Gençlik Kolları Başkanlığı SHP Kartal Gençlik Kolları Başkanlığı yapmıştır. SHP-CHP birleşmesinden sonra CHP Kartal Gençlik Kolları sekreteri olarak görev yürütüp sonrasında ise CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Sekreterliği, CHP Kartal İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve Örgütlenmeden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2009-2014 dönemi İBB Meclis üyeliği ve CHP Grup yöneticiliği ve sözcülüğü görevlerini üstlenmiştir.

Adı gençlik, emek ve Sancaktepe ile bütünleşen Özgen Nama 2019 yerel yönetimler seçiminde de Sancaktepe’de CHP Belediye Başkanı Adayı olmuş farklı toplum kesimlerinin sosyal demokrasi saflarında bir araya gelmesini sağlamıştır. İş dünyasından gelen yöneticilik deneyimi ve emekçi kişiliğiyle Özgen Nama'nın İHE’de ciddi bir katma değer oluşturması beklenmektedir.