Gündem
Giriş Tarihi : 30-08-2019 21:18

Haluk Levent ve Muharrem İnce'den Diyanet'e tepki

CHP'li Muharrem İnce ve sanatçı Haluk Levent sosyal medya hesaplarından Diyanet'e tepki gösterdiler

Haluk Levent ve Muharrem İnce'den Diyanet'e tepki

Sanatçı Haluk Levent, sosyal medya hesabından Diyanet İşleri Bakanlığı'nın Cuma hutbesinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anmaması üzerine kendisine çok sayıda mesaj geldiğini söyledi ve bir öneride bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı, bugünkü Cuma hutbesinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü 30 Ağustos'ta yine anmaktan imtina etti. Cuma hutbesinde zaferden ve vatan bütünlüğünden bahsedilirken, 30 Ağustos Zaferi'nin kahramanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün adı bile anılmadı. Yaşanan bu gelişme sonrasında özellikle sosyal medyada çok sayıda tepki içeren mesaj paylaşılırken belki de bu paylaşımlardan en dikkat çekeni Haluk Levent’ten geldi. AHBAP Derneği üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaşan ve onların derdine merhem olmaya çalışan Levent, hutbede Atatürk’ün adının olmamasıyla ilgili olarak kendisine çok sayıda mesaj geldiğini ancak bu konunun muhattabının kendisi olmadığını belirtti ve şu mesajı attı:

MUHARREM İNCE'DEN DİYANET'E TEPKİ: İHANET İÇİNDELER
CHP'li Muharrem İnce, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Cuma hutbesinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 30 Ağustos’ta anmamasına tepki gösterdi.

“Cuma gününe denk gelen 30 Ağustos'ta Diyanet İşleri Başkanlığının Cuma Hutbesinde Büyük Zafer'in Başkomutanı, Milli Mücadele'nin Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anmaması nasıl bir ihanetin içinde olduğunu gösteriyor.”

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ARŞİV ARAMA