Spor
Giriş Tarihi : 19-04-2016 14:15   Güncelleme : 19-04-2016 14:15

Hasan Akkuş yeniden EWF Genel Sekreteri oldu

ANKARA - Avrupa Halter Federasyonu’nun (EWF) Norveç'te yapılan seçimli kongresinde Avrupa Halter Federasyonu Genel Sekreteri Hasan Akkuş bu göreve yeniden seçildi

Hasan Akkuş yeniden EWF Genel Sekreteri oldu
ANKARA - Avrupa Halter Federasyonu’nun (EWF) Norveç'te yapılan seçimli kongresinde Avrupa Halter Federasyonu Genel Sekreteri Hasan Akkuş bu göreve yeniden seçildi.

38 ülkeden 91 aday Avrupa Halter Federasyonu Yönetim Kurulu ve diğer kurullarına seçilebilmek için kongrede çaba gösterdi. Geride bırakılan dört yıllık dönemde Avrupa Halter Federasyonu Genel Sekreteri görevini üstlenen Hasan Akkuş tekrar genel sekreterlik pozisyonu için aday oldu. Hasan Akkuş 44 ülkenin oy kullandığı genel sekreterlik seçimlerinde eksiksiz tüm ülkelerin oyunu alarak yeniden Avrupa Halter Federasyonu Genel Sekreterliği'ne seçildi. Aynı seçimlerde Avrupa Halter Federasyonu Başkanlığı için İtalya'dan aday olan Antio Urso 28 ülkenin oyuyla tekrar başkanlığa seçildi.

Avrupa Halterine yön veren Doç. Dr. Hasan Akkuş bu görevi en iyi şekilde yapmaya çalışacağını belirterek, ''Dört yıl önceki seçimlerde 3 farkla seçildim. O günden bu güne kadar Avrupa Halter Federasyonuna pek çok yenilik getirdiğimizi ve yoğun olarak çalıştığımızı söyleyebilirim. Bu çalışmalarının karşılığını da kongrede bütün ülkelerin oyuyla almış olmanın mutluluğunu yaşıyorum." dedi.

MEHMET ALİ ŞAHİN'E ÖZEL ÖDÜL

Seçimden önce yapılan Avrupa Halter Federasyonu son yönetim kurulu toplantısında konuşan Doç. Dr. Hasan Akkuş delegasyona 2005-2013 yılları arasında Türkiye Halter Federasyonu Başkanı olarak görev yaptığı dönemde 6 kez Uluslararası nitelikte organizasyonu Türkiye'de yaptıklarını söyledi.

Görev yaptığı süreçte Spordan Sorumlu Bakan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı görevlerinde bulunan Mehmet Ali Şahin'in dünya halterine katkı sağladığını anlatan Akkuş, "Avrupa Halter Federasyonu Yönetim Kurulu oy birliği ile bu hizmetlerinden dolayı Mehmet Ali Şahin'e Avrupa Halter Federasyonu'nun en büyük nişanı olan ‘Gold Collar for Sporting Merit’ in sunulmasına karar verdi. Hazırlanan nişan Mehmet Ali Şahin'in katılımıyla kendilerine takdim edilecek." diye konuştu.

Ayrıca Avrupa Halter Federasyonu yeni seçilen yönetim kurulu üyelerinin ilk toplantısını Haziran ayı başında İstanbul'da yapmayı kararlaştırdı.
Cihan [gallery ids="42508"]